Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Biffy Clyro ponownie w Polsce

Po bardzo udanym występie na Festiwalu w Jarocinie formacja Biffy Clyro wystąpi ponownie w Polsce. Zespół zagra koncert w warszawskim klubie Proxima 28 października. Już wkrótce do sprzedaży trafią bilety na występ Szkotów. Koncert będzie promował płytę "Only Revolutions”, która zdaniem recenzentów jest doskonałym połączeniem energii, melodii i soczystych gitar. Singlowe piosenki z albumu ("That Golden Rule" i "The Captain") zrobiły prawdziwą furorę na rockowych listach przebojów na Wyspach Brytyjskich i w zachodniej Europie! Organizatorem koncertu jest agencja Go Ahead.





 

Biffy Clyro istnieją od roku 1995, jednak prawdziwym przełomem okazał się dla nich rok 2007 kiedy ukazał się album "Puzzle" (numer 1 na liście sprzedaży płyt w UK!). To wtedy Biffy Clyro zostali dostrzeżeni przez większą ilość fanów, a tak znane formacje jak The Who, The Rolling Stones czy Muse zaprosiły Szkotów do wspólnych występów. Najnowsza płyta "Only Revolutions", piąty krążek w dyskografii, powtórzyła sukces "Puzzle" - już promujący go singiel "That Golden Rule" spotkał się z niezwykle żywiołowym przyjęciem brytyjskich rozgłośni, w tym tak uznanej postaci jak Zane Lowe z BBC Radio 1.

Biffy Clyro w swej muzyce łączą postpunkową i postgrunge'ową ekspresyjność z ciężkimi, metalowymi riffami. Debiutancki album "Blackened Sky" (2002) oraz wyczerpująca działalność koncertowa i występy na prestiżowych festiwalach T In The Park, The Carling Weekend i Kerrang! Weekend wprowadziły Biffy Clyro na mapę brytyjskiego rocka początku XXI wieku. Triem w składzie Simon Neil (śpiew, gitara), James Johnston (gitara basowa) i Ben Johnston (perkusja) zainteresowała się szybko londyńska firma płytowa Beggars Banquet. Wystarczyła EP "thekidswhopoptodaywillrocktomorrow" wydana przez maleńką wytwórnię Electric Honey - tę samą, w której barwach debiutowali Belle & Sebastian. "Blackened Sky" nie zawiódł oczekiwań i zdobył sympatię publiczności wychowanej na punk rocku nowego chowu (Blink-182), post-grunge'u z okolic Foo Fighters i tradycyjnym gitarowym britpopie. Drugi album "The Vertigo Bliss" (2003) przyniósł nieco spokojniejszą muzykę. Obok dynamicznych utworów w rodzaju "Bodies In Flight", "Toys, Toys, Toys, Choke, Toys, Toys, Toys" czy "A Man Of His Appalling Posture", znalazły się na nim klasyczne pop-core'owe piosenki, jakich nie powstydziliby się np. Lemonheads ("The Ideal Height"), Pearl Jam ("Eradicate The Doubt"), czy wspomniani Foo Fighters (przebojowy, wybrany na singel "Questions & Answers"). Album z 2004 "Infinity Land" spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem fanów oraz branży muzycznej na Wyspach, potwierdzeniem rosnącej popularności grupy były doskonale sprzedające się koncerty na Wyspach.

"Only Revolutions" to piąty studyjny album szkockiego zespołu - jego produkcją zajął się ten sam skład, który pracował przy poprzednim albumie "Puzzle", czyli: Garth Richardson, Andy Wallace i Strom Thorgerson. Na płycie gościnnie pojawił się Josh Homme z zespołu Queens of the Stone Age w piosence "Bubbles".
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły