Początki zespołu sięgają czerwca 1996 roku, kiedy to z inicjatywy Adama Kaliszewskiego oraz Michała Owczarczyka powstała grupa o nazwie Melankolia. Jak w przypadku większości dopiero formujących się zespołów następowały liczne zmiany składu. W tym czasie kilka kompozycji Melankolii trafiło na składankę "Metal Against Racial Prejudice" oraz kasetę "Dejaniry", będącą soundtrackiem do spektaklu grupy "Żegnaj Czarny Poniedziałku". W 1998 roku po opuszczeniu zespołu przez Michała Owczarczyka oraz zaostrzeniu brzmienia przyjęta została nowa nazwa - Naamah.
Grupa w składzie: Anna Panasz (wokal), Adam Kaliszewski (gitara elektryczna), Marcin Smoleń (gitara elektryczna), Marcin Stasiak (gitara basowa), Tomek Grochowski (perkusja) zarejestrowała w czerwcu 1999 roku w łódzkim studio "Speed" debiutanckie demo "Magia". W listopadzie z gry w zespole zrezygnował Marcin Smoleń, a jego miejsce zajął Mikołaj Szałkowski (gitara elektryczna). Miesiąc później do grupy dołączył Krzysztof Szałkowski, brat Mikołaja, wtedy w roli klawiszowca.W połowie 2000 roku grupę zasilała skrzypaczka i druga wokalistka Marta Frakstein. W tak zmodyfikowanym składzie w warszawskim studio DBX zespół zarejestrował swój pierwszy pełno-czasowy materiał, zatytułowany po prostu "Naamah". Pod koniec roku z zespołem rozstał się Tomek Grochowski (obecnie w Archeon), a jego miejsce za bębnami zajął Krzysiek. Funkcję klawiszowa przejęła tymczasowo Ania.Na początku 2001 dwie kompozycje Naamah znalazły się na kompilacji "Ursynowski Rock", zawierającą nagrania grup występujących na scenie rockowej D.K. Imielin. Zaraz po nagraniach do zespołu dołączył Darek Ojdana (Eternal Tear, Archangelica), lecz długo nie zagrzał miejsca, a posadę klawiszowca we wrześniu objął Adam Szewczyk. Pod koniec roku Marta postanowiła odejść z zespołu. Od tego momentu skład zespołu zdecydowanie ustabilizował się.
W lutym 2002 roku Naamah wszedł ponownie do studia DBX, aby rozpocząć sesję nagraniową płyty "Ultima". Muzyka na tej płycie wyznaczała nowy kierunek rozwoju zespołu w kierunku rocka i metalu progresywnego. Po nagraniu materiału zespół podpisał kontrakt z Metal Mind Productions. 28 stycznia 2003 roku "Ultima" miała swoją oficjalna premierę. Dodatkowo utwór "Stranger" znalazł się na kompilacji "Dark Stars". W czerwcu zespół zagrał udaną trasę koncertową wraz z The Gathering. Pod koniec roku utwór "Eternal Fear" trafił na płytę CD kompilacji "In Goth We Trust", zawierającej krążki CD-Audio i DVD.
W marcu 2004 roku zakończyły się prace nad kolejną płytą, zarejestrowaną w warszawskim studio "Serakos" pod okiem Magdy i Roberta Srzednickich, zatytułowaną "Resensement". Masteringiem albumu zajął się Grzegorz Piwkowski. 19 kwietnia 2004 roku album trafił do sprzedaży. Został on bardzo dobrze przyjęty i zbierał pochlebne recenzje w kraju i za granicą. Materiał na tej płycie pokazywał nowe oblicze zespołu, muzyka stała się o wiele bardziej skomplikowana i rozbudowana, a brzmienie było nieporównywalnie lepsze w stosunku do poprzedniego albumu. Zespół do końca 2004 roku zagrał wiele koncertów, między innymi z The 69 Eyes w warszawskiej Proximie oraz na festiwalach Castle Party w Bolkowie i IndigoFest w czeskiej Pradze.
7 marca 2005 roku Adam Kaliszewski, współzałożyciel Naamah, opuścił grupę. Po tym wydarzeniu zespół postawił zrobić sobie przerwę, aby zastanowić się na przyszłością. Pod koniec roku członkowie Naamah postanowili, że zespół pozostanie kwintetem, a prace na kolejnym albumem zostały wznowione.
W swojej karierze zespół zagrał dziesiątki koncertów, m.in. z takimi wykonawcami, jak: The Gathering, TSA, The 69 Eyes, Tadeusz Nalepa, Marian Varga, Moonlight, Aion, Quo Vadis, Athanor, Myslovitz, Szwagierkolaska, CETI, Pathology, Noconcreto, Blenders, Elektryczne Gitary, Sacriversum, Riverside, Lilith, Cryptic Tales, Unnamed, Lorien, Delight, Outside, Haras, Viridian, Orbita Wiru, Rootwater, Demise, Testor, Insomnia, Atropos, April Ethereal, Dragon's Eye, Leash Eye, Trauma, Neolith, Epitome, Leniwce, 220 (USA), Cerebral Turbulency (Cz), Persona Non Grata (SK), Multicide, Odium, Dwarf, Braintrust, Vesania, Bian, Whichheaven i wieloma innymi...
Skład:
Anna Panasz - wokal
Adam Szewczyk - instrumenty klawiszowe
Mikołaj Szałkowski - gitara elektryczna
Marcin Stasiak - gitara basowa
Krzysztof Szałkowski - perkusja
Byli członkowie zespołu:
Anna Polak - wokal (1997)
Michał Kaza - wokal (1996)
Marta Frakstein - skrzypce, wokal (2000-2002)
Michał Owczarczyk - instrumenty klawiszowe (1996-1998)
Dariusz Ojdana - instrumenty klawiszowe (2001)
Adam Kaliszewski - gitara elektryczna (1996-2005)
Marcin Smoleń (1996-1999) - gitara basowa, gitara elektryczna
Paulina Dzierża - gitara basowa (1996)
Paweł Ślusarczyk - perkusja (1996-1997)
Marek Kułakowski - perkusja (1997-1999)
Tomasz Grochowski - perkusja (1999-2000)
Ponadto podczas nagrań wystąpili:
Ewa Frakstein - sopran
Jacek Melnicki - wokal
Michał "Zwierz" Dorociński - wokal
Dyskografia:
01. Magia (Demo) (1999)
02. Naamah (2000)
03. Ultima (2003)
04. Resensement (2004)
Oficjalna strona internetowa: www.naamah.pl
MySpace: www.myspace.com/naamahpl