Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Noc Kupały. Strona: 2

Artykuł: Noc Kupały

Wysłany: 2008-01-16 22:48 Zmieniony: 2008-01-16 22:57

Portal oczywiscie zobowiazuje sie patronowac wydarzaniu Pytanie ile chcecie miec tam ludzi? Pamietne ognisko udalo sie dlatego wlasnie, ze przyszli tam sami pozytwni ludzie. Wiadomo co sie dzieje gdy impreza staje sie spędem czy pokazem proznosci.

Mam pytanie formalne. Co wlasciwie wiemy o nocy kupaly? Ile w tych obrzedach jest prawdy a ile poznych historycznych nalecialosci?


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2008-01-16 22:54

cold_sea (Diabolista)
cold_sea
Posty: 507
bardzo daleko stąd

czytam czytam i jestem w za , jak bedzie to bede :)

co do spendow to jestem na nie ...


Nigdy nie kłóć sie z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później wygra doświadczeniem


Wysłany: 2008-01-16 22:54

Mina bezcenna... trzeba będzie aparat zabrać i uwiecznić :lol:

zgadzam sie;D



Wysłany: 2008-01-16 22:55

Ulala, temat widzę traktowany poważnie! No to... może być ciekawie! :twisted: Aż się boję co z tego może wyjść... Już nie mogę się doczekać!


AMO ERGO SUM / "najlepszy sposób na uniknięcie krytyki- nic nie robić i nic nie znaczyć" / "Every passing minute is another chance to turn it all around"


Wysłany: 2008-01-16 23:02 Zmieniony: 2008-01-16 23:08

[quote:b828f977cd="Alpha-Sco"]JAKIEś POMYSłY CO DO MIEJSCA?[/quote:b828f977cd]

Znam pewien połwysep kolo poznania, dobry dojazd PKP, miejsce odludne... Ze wzgledow oczywistych na razie nie zdradze... Powiem tylko ze pare rezy zdarzylo nam sie tam organizowac cos na ksztalt nocy kupaly. Now w kazdym razie tak to wygladalo...


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2008-01-16 23:02 Zmieniony: 2008-01-16 23:06

Dlaczego ktoś napisal posta pod moim nickiem???

Amorphous, popsułeś mi posta... A tak sie naprodukowałam

[size=18:06ece17d03]Post, który był piętro wcześniej:[/size:06ece17d03]
Zostaje pierwotne pytanie: [size=18:06ece17d03]GDZIE?[/size:06ece17d03]

Od razu wyrażę swoje skromne zdanie co do "wkręcania" sie na powszechne imprezy: nie. Coś, co jest "dostępne dla wszystkich chętnych" automatycznie ściąga rożnych przypadkowych ludzi, choćby okolicznych mieszkańców, którzy dla odmiany od sztacheten party w pobliskiej dyskotece chętnie obejrzą coś innego a to często oznacza:
- masówkę, czyli ogromna kupa przypadkowych ludzi
- zero klimatu z tej okazji
- prawdopodobieństwo niesympatycznego kontaktu i niewybrednych komentarzy na temat ludzi noszących nieco inne ubrania niż najnowszy strój adibasa z bazarku
- prawdopodobieństwo zaczepek ewentualnie bliskiego spotkania ze sztachetą/tulipanem/różyczką/widłami
- itepeitede, to tak na chybcika, może jeszcze rzucę jakims madrym argumentem

Więc, jestem za tym, by imprezę organizować własnym sumptem, DarkPlanet dla Darkplanet, bez bractw (no, to jeszcze do przedyskutowania ), ale przede wszystkim bez przypadkowej widowni. Dlatego mam na myśli jakąś z lekka odludną działkę. Bo mam wrażenie, że swobodniej będziemy się czuli i bawili wśród ludzi w "swoich" klimatach, nawet jeśli postanowimy założyć wianki i powłóczyste szatki z kapturem :)

[size=18:06ece17d03]JAKIEś POMYSłY CO DO MIEJSCA?[/size:06ece17d03]



Wysłany: 2008-01-16 23:05

cold_sea (Diabolista)
cold_sea
Posty: 507
bardzo daleko stąd

najlepiej okolice poznania :) i im dalej w las tym lepiej


Nigdy nie kłóć sie z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później wygra doświadczeniem


Wysłany: 2008-01-16 23:05

[quote:4fbe0bec06="Alpha-Sco"]Dlaczego ktoś napisal posta pod moim nickiem???

Amorphous, popsułeś mi posta... A tak sie naprodukowałam[/quote:4fbe0bec06]

Kurcze sorry zamiast odpisz zrobilem edytuj. Napiszesz raz jeszcze please?


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2008-01-16 23:07 Zmieniony: 2008-01-16 23:10

Nie zdążyłam wyedytować, usunąłeś Wkleiłam w następnym, ale zrobił sie trochę bałagan To nic :) Dzięki tfurcom za opcję "wstecz" :mrgreen:



Wysłany: 2008-01-16 23:10

cold_sea (Diabolista)
cold_sea
Posty: 507
bardzo daleko stąd

[quote:c0a41a50b0="Allanon23"][quote:c0a41a50b0="cold_sea"]najlepiej okolice poznania :) i im dalej w las tym lepiej[/quote:c0a41a50b0]

Oby tylko w tym lesie nie było czarownicy z blair :twisted:

Przy okazji można nagrać teledysk dla jakiegoś zespołu grającego pagan folk dzicz metal :) - przebierzemy się w sarnie futerka i będziemy się bawić w dzikusów :D[/quote:c0a41a50b0]

czarownica moze byc , sie napije to wyluzuje :)


Nigdy nie kłóć sie z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później wygra doświadczeniem


Wysłany: 2008-01-16 23:10

[quote:42c1785888="Alpha-Sco"]Nie zdążyłam wyedytować, usunąłeś Wkleiłam, ale zrobił sie trochę bałagan Dzięki tfurcom za opcję "wstecz" :mrgreen:[/quote:42c1785888]

Dobra potem to posprzatam. A co ze samym swietem ktos zna "obrzadek"?


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2008-01-16 23:13

cold_sea (Diabolista)
cold_sea
Posty: 507
bardzo daleko stąd

[quote:233cbb90af="amorphous"][quote:233cbb90af="Alpha-Sco"]Nie zdążyłam wyedytować, usunąłeś Wkleiłam, ale zrobił sie trochę bałagan Dzięki tfurcom za opcję "wstecz" :mrgreen:[/quote:233cbb90af]

Dobra potem to posprzatam. A co ze samym swietem ktos zna "obrzadek"? [/quote:233cbb90af]

na wikipedii cos jest ale jak trzeba podpytam znajoma ona robila z takich tam wlasnie rzeczy magisterke


Nigdy nie kłóć sie z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później wygra doświadczeniem


Wysłany: 2008-01-16 23:14

[quote:febede7504="amorphous"]Mam pytanie formalne. Co wlasciwie wiemy o nocy kupaly? Ile w tych obrzedach jest prawdy a ile poznych historycznych nalecialosci?[/quote:febede7504]

No właśnie, pytanie drugie: czy robimy imprezę "w lekkim klimacie Nocy Kupały" czy "w maksymalnym klimacie Nocy Kupały" - "klimatyczne" stroje (dla chętnych), obrzędy (to się da nadgonić, jest trochę czasu), co tam jeszcze...?

Rany, tak szybko piszecie że nie nadążam :) Mam kilku znajomych z kulturoznawstwa, w tym jedną gotkę żywo zainteresowaną, to chyba będzie lepsze źródło niż wiki.



Wysłany: 2008-01-16 23:19

cold_sea (Diabolista)
cold_sea
Posty: 507
bardzo daleko stąd

[quote:4bf0b69262="Alpha-Sco"][quote:4bf0b69262="amorphous"]Mam pytanie formalne. Co wlasciwie wiemy o nocy kupaly? Ile w tych obrzedach jest prawdy a ile poznych historycznych nalecialosci?[/quote:4bf0b69262]

No właśnie, pytanie drugie: czy robimy imprezę "w lekkim klimacie Nocy Kupały" czy "w maksymalnym klimacie Nocy Kupały" - "klimatyczne" stroje (dla chętnych), obrzędy (to się da nadgonić, jest trochę czasu), co tam jeszcze...?

Rany, tak szybko piszecie że nie nadążam :) Mam kilku znajomych z kulturoznawstwa, w tym jedną gotkę żywo zainteresowaną, to chyba będzie lepsze źródło niż wiki.[/quote:4bf0b69262]

jakby nie bylo to kulturoznawstwo sie klania


Nigdy nie kłóć sie z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później wygra doświadczeniem


Wysłany: 2008-01-16 23:21

[quote:b3ff9987ee="Alpha-Sco"] Mam kilku znajomych z kulturoznawstwa, w tym jedną gotkę żywo zainteresowaną, to chyba będzie lepsze źródło niż wiki.[/quote:b3ff9987ee]

Coz powiedziałbym nawet, że wiki to żadne źródło... Ale to temat na osobna dyskusje...


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2008-01-16 23:26 Zmieniony: 2008-01-16 23:44

[quote:b4b4d18a3a="Allanon23"][quote:b4b4d18a3a="Alpha-Sco"] "w lekkim klimacie Nocy Kupały" czy "w maksymalnym klimacie Nocy Kupały" [/quote:b4b4d18a3a]

Rozumiem że lekki klimat - to bielizna na sobie<tudzież futerko z sarny>, a maksymalny klimat to coś w stylu "cześć jestem adam, cześć ewa jestem"? :lol:[/quote:b4b4d18a3a]

Niee.... "lekki klimat" to znaczy: rozpalamy ognisko, pieczemy kielbaski i piwem upijamy się przy nim w trupa. "Maksymalny klimat" oznacza, że naprawdę staramy sie wczuć w okoliczności i atmosferę, odprawiamy obrzędy, ubieramy sie w powłoczyste prześcieradła i wianki, potem puścimy udekorowane świecami wianki na wodę, pośpiewamy ukraińskie i łemkowskie pieśni ludowo-obrzędowe (bo tylko takie znam ) a w trupa zalejemy się miodem pitnym (i piwem) :D Jeszcze jakieś pomysły? (tylko mądre, proszę :D )

[quote:b4b4d18a3a="amorphous"][quote:b4b4d18a3a="Alpha-Sco"] Mam kilku znajomych z kulturoznawstwa, w tym jedną gotkę żywo zainteresowaną, to chyba będzie lepsze źródło niż wiki.[/quote:b4b4d18a3a]

Coz powiedziałbym nawet, że wiki to żadne źródło... [/quote:b4b4d18a3a]

No właśnie o to chodzi...



Wysłany: 2008-01-16 23:32

Mnie też sie bardziej ta druga podoba.

:arrow: Allanon, czas i miejsce? Nie wiem czemu, ale chodzi mi po głowie 24 czerwca :twisted: :D Nie, no wiem, żartuję, jakieś miejsce i czas zbiórki też sie przydałyby :)



Wysłany: 2008-01-16 23:50

hmmm... tak w ogóle to w poprzednim roku w lublinie był zorganizowany koncert z okazji nocy kupały były zespoły folkowe, muzyka słowiańska itp. (to tak w ramach ciekawostki ze tradycja jest podtrzymywana ) :wink:


**** ******* ** ****** ***** **************


Wysłany: 2008-01-17 00:00

W tym roku też pewnie będzie, ale jeśli będę miała wybór... będzie on oczywisty :)



Wysłany: 2008-01-17 03:14

Ludzie, poszaleliście! Ale tempo pisania! No ale... ja się piszę, miałam już na oku imprezę, ale tu będzie nutka gotycka, a zarazem klimat Kupały, czyli coś dokładnie dla mnie!


AMO ERGO SUM / "najlepszy sposób na uniknięcie krytyki- nic nie robić i nic nie znaczyć" / "Every passing minute is another chance to turn it all around"


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło