Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Metallica - Death Magnetic. Strona: 2

Artykuł: Metallica - Death Magnetic

St Anger vs DeathMagnetic Wysłany: 2009-03-25 12:56

Lupp (Bicz)
Lupp
Posty: 505
Restinpeace

[quote:33247caebf="DEMONEMOON"]Wszyscy bidola jaki to ST ANGER cienki...Dla mnie ta płytka przedstawia wartosc[/quote:33247caebf]
Zgoda!!!To samo myślę - to był odważny ruch: niewielu na taki stać. Poszli na ryzyko i zrobili ciekawą, niekonwencjonalną płytę. A że solówek nie ma? Jak już się kto nauczy grać, to olewa "błyskotliwe" sola, bo już niczego i nikomu nie musi udowadniać, tylko po prostu ... robi MUZYKĘ. I tak odebrałem St A.


Do not quote - think for yourself


:) Wysłany: 2009-03-25 13:20

Ja tam jestem ze starej szkoly :) wiec tej plyty zaakceptowac nie moge :P brzmienie werbla na Anger jest tekie jakby kawalki kupy spadaly bezposrednio do kibla - żenua. K.


If i can`t be my own i feel better dead.


Re: :) Wysłany: 2009-03-25 16:23

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

[quote:77eab47c1e="Sumo666"]Ja tam jestem ze starej szkoly :) wiec tej plyty zaakceptowac nie moge :P brzmienie werbla na Anger jest tekie jakby kawalki kupy spadaly bezposrednio do kibla - żenua. K.[/quote:77eab47c1e]
jakbyś (nie)zauważył to tu mowa nie o st anger a o ostatniej płycie, więc twoje uwagi wydają się byc bez sensu... :roll:


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Re: :) Wysłany: 2009-03-25 19:09

[quote:9d72480319="Sumo666"]Ja tam jestem ze starej szkoly :) wiec tej plyty zaakceptowac nie moge :P brzmienie werbla na Anger jest tekie jakby kawalki kupy spadaly bezposrednio do kibla - żenua. K.[/quote:9d72480319]
Skoro jestes ze starej szkoly to jestem pewien ze w przeszlosci gorsze werble uchodzily plazem :wink:



Re: :) Wysłany: 2009-03-25 19:28

[quote:d29dc8e0a0="Sumo666"]Ja tam jestem ze starej szkoly :) wiec tej plyty zaakceptowac nie moge :P brzmienie werbla na Anger jest tekie jakby kawalki kupy spadaly bezposrednio do kibla - żenua. K.[/quote:d29dc8e0a0]

Co od St.Anger to sie z Tobą zgadzam. Instrumentalnie nie jest źle, ale nikt nie wspomniał tu o katastrofalnym brzmieniu płyty.


.


Re: :) Wysłany: 2009-03-25 20:44

Lupp (Bicz)
Lupp
Posty: 505
Restinpeace

[quote:22dfd119a7="Sumo666"]Ja tam jestem ze starej szkoly :) wiec tej plyty zaakceptowac nie moge :P brzmienie werbla na Anger jest tekie jakby kawalki kupy spadaly bezposrednio do kibla - żenua. K.[/quote:22dfd119a7]
Jakby muza opierała się tylko na soundzie, to np. Sabbath, Bloody Sabbath powinno się skasować, a jednak tak nie jest - na szczęście. Nie jest aż tak ważne, czy jest taki werbel, czy inny - jeden lubi Forda, inny VW :P


Do not quote - think for yourself


Re: :) Wysłany: 2009-03-25 20:49

[quote:bc4250be41="Harlequin"][quote:bc4250be41="Sumo666"]Ja tam jestem ze starej szkoly :) wiec tej plyty zaakceptowac nie moge :P brzmienie werbla na Anger jest tekie jakby kawalki kupy spadaly bezposrednio do kibla - żenua. K.[/quote:bc4250be41]

Co od St.Anger to sie z Tobą zgadzam. Instrumentalnie nie jest źle, ale nikt nie wspomniał tu o katastrofalnym brzmieniu płyty.[/quote:bc4250be41]
Zgadzam sie w 100 procentach brzmienie jest skopane,z werblem sie nic nie zrobi,ale jezeli chodzi o reszte instrumentarium to tak jak pisałem wyzej trzeba posiedziec przy sprzecie i sciagnac troche mułu z brzmienia gitar,troche pomaga



Metallica Wysłany: 2009-03-25 21:51

Zrobila sie Metallikowa dyskusja :) Metallica jest za stara na experymety typu Anger :)
Nie ma co dyskutowac Anger jest slaba a Magnetic tak n 3 - :) Oczywiscie to jest moja opinia :)


If i can`t be my own i feel better dead.


Re: Metallica Wysłany: 2009-03-25 22:58

[quote:b1cd3ba6ca="Sumo666"]Zrobila sie Metallikowa dyskusja :) Metallica jest za stara na experymety typu Anger :)
Nie ma co dyskutowac Anger jest slaba a Magnetic tak n 3 - :) Oczywiscie to jest moja opinia :)[/quote:b1cd3ba6ca]
Stara, nie stara niech chłopaki zasuwają co im się zywnie podoba,ANGER nie jest bardzo dobra,a MAGNETIC jeszcze w całosci nie słyszałem,i to moja opinia he,he :wink:



Re: Metallica Wysłany: 2009-03-26 10:13

[quote:5af8eaa9fe="Sumo666"]Zrobila sie Metallikowa dyskusja :) Metallica jest za stara na experymety typu Anger :)
Nie ma co dyskutowac Anger jest slaba a Magnetic tak n 3 - :) Oczywiscie to jest moja opinia :)[/quote:5af8eaa9fe]
Nie powiedziałbym, że za stara :) Każdy ma prawo do odmiany. Z Saint Anger problem był taki, że wyszły im tylko dwa w miarę fajne kawałki na tej płycie. A co do Death Magnetic, to na początku byłem zachwycony tą płytą, ale po paru przesłuchaniach znudziła mi się. Po prostu tak bardzo wrócili do korzeni, że ma się wrażenie, że ta płyta to nic odkrywczego i to już było :)


Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret!


Re: St Anger vs DeathMagnetic Wysłany: 2009-03-26 10:55

Lupp (Bicz)
Lupp
Posty: 505
Restinpeace

[quote:6dad91371b="BarTolmai"]
Lupp, solo jest waznym elementem muzyki wiec brak tego elementu jest udowodnionym jej uproszczeniem :) emaj rajt?[/quote:6dad91371b]
Z całym szacunkiem dla Twojej opinii, nie zgodzę się, że to [i:6dad91371b]udowodnione[/i:6dad91371b] uproszczenie, co najwyżej [i:6dad91371b] inna[/i:6dad91371b] koncepcja - i tyle.Jest całe mnóstwo pięknej muzyki, która działa na słuchacza innymi elementami - harmonią, formą, rytmem, agogiką, instrumentacją, riffem i last, but not least [b:6dad91371b]tekstem/przekazem[/b:6dad91371b].


Do not quote - think for yourself


:) Wysłany: 2009-03-26 12:33

Anger ma wartosc :P Byla wydana w digipacku z DVD wiec - CD to jakis 20 groszy, DVD - 30 groszy, nadruk na w/w plytach to tak ok 50 groszy. Opakowanie tak ok 2 zl ze wszytskim - lacznie 3zl :P aaa bym byl zapomnial prowizje bla bla bla czyli tak za 5 zl moge ja kupic :P

K.


If i can`t be my own i feel better dead.


Re: St Anger vs DeathMagnetic Wysłany: 2009-03-26 14:05

Lupp (Bicz)
Lupp
Posty: 505
Restinpeace

[quote:bf95b7e199="BarTolmai"]
zgoda, jednak ta [i:bf95b7e199]inna koncepcja[/i:bf95b7e199] dla wielu milosnikow [i:bf95b7e199]gitarowego grania[/i:bf95b7e199] nie daje 100% satysfakcji, dopelnienia calosci.
zwlaszcza kiedy: "Jak już się kto nauczy grać, to olewa "błyskotliwe" sola, bo już niczego i nikomu nie musi udowadniać" hmm.... przykre [/quote:bf95b7e199]
Zgoda zupełna, że solówki to jest to, co przeważnie tygrysy lubią najbardziej :D - ja ... też :!: . Ale ja takie odskoki jak Metalliki na tej płycie bardzo lubię. Prawdziwy artysta -nawet za cenę obicia sobie dzioba :D - powinien ewoluować, szukać.Tak jak tu widać, opinie o St. Anger są i będą podzielone - według indywidualnych gustów.
W bandach z topu w sumie mało kto ma odwagę skoczyć w nieznane, zwykle orkiestry powielają swój styl (np.ostatni wypiek U2, żeby tylko ten jeden wymienić).
Ciekawe jaka będzie następna płyta po DeathMagnetic? Zabawię się we wróżbitę i przepowiem jednak ... odlot i eksperyment :)


Do not quote - think for yourself


Metallica Wysłany: 2009-03-26 14:16

Ja tam nie chce zadnych experymentow :) Ja jestem "normalny" :)


If i can`t be my own i feel better dead.


Wysłany: 2009-03-26 15:11

Moim zdaniem, to dobrze, że chłopaki próbują się rozwijać, a nie obcinać kupony od starych osiągnięć. A że wychodzi im to z różnym skutkiem, to już zupełnie inna sprawa :)


Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret!


Metallica Wysłany: 2009-03-26 15:40

Anger to jakis wybryk natury i tak go nalezy traktowac :) A muza bez solowek tak i owszem ale nie Metallica
Polecam kapelki typu Hatebreed, Born From Pain, 100 Demons :)


If i can`t be my own i feel better dead.


Metallica Wysłany: 2009-03-26 16:17

Medalu nie dam :) Ale mozna posluchac raz na 2 miesiace :)


If i can`t be my own i feel better dead.


Wysłany: 2009-03-27 10:54

Ja MAGNETIC w całosci sobie przesłucham na spokojnie kiedy szum medialny wokół tej płyty ucichnie,chociażby dla takich kawałków jak BROKEN,BEAT....gdzie jest powalajacy prowadzący riff ktorego z niczym nie udaje mi sie porównac,świetna sprawa i ALL NIGTMARE....gdzie jest naprawde świetnie zaśpiewany refren przez HETFIELDA



Wysłany: 2009-03-27 17:39

a propos - dzisiejsza premiera:


I'm rolling like a stone... never creep.


Wysłany: 2009-03-28 09:46

Kupiłam płyte nie długo po wydaniu... Nie jest zle... :) Mi się podoba.


Paint it black


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło