Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Kukiz - Siła i honor. Strona: 1

Artykuł: Kukiz - Siła i honor

Kukiz - Siła i honor Wysłany: 2012-09-20 17:34 Zmieniony: 2012-09-20 17:41

Tajemnica Poliszynela jest to ze tuz przed wydaniem plyty Kukiz sam wycofal sie z wielu patronatow medialnych. Cale poruszenie ze nie chca promowac jego plyty jest po prostu dobrze zaplanowana akcja marketingowa.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Poliszynel a sprawa Kukiza Wysłany: 2012-09-20 17:56

Lupp (Bicz)
Lupp
Posty: 505
Restinpeace

[quote:3f73cc2f05="amorphous"]Tajemnica Poliszynela jest to ze tuz przed wydaniem plyty Kukiz sam wycofal sie z wielu patronatow medialnych. Cale poruszenie ze nie chca promowac jego plyty jest po prostu dobrze zaplanowana akcja marketingowa. [/quote:3f73cc2f05]
Powyższe, choć wygłoszone ex caethedra nie jest zgodne z prawdą. Płyta ma raptem dwóch sponsorów (symbolicznych raczej), co na tle większości dzisiejszych produkcji wytapetowanych na back cover na gęsto logami jest rzadkością.
Pewne formy ostracyzmu wobec niej są faktem, podobnie jak w przypadku osławionego utworu Andrzeja Nowaka i "Złych psów".
Proponuję stanowczo merytoryczne odniesienie do zawartości, poliszynel niechaj spoczywa w pokoju wiecznym...


Do not quote - think for yourself


Poliszynel a sprawa Kukiza Wysłany: 2012-09-20 18:23

Kukiz wycofał sie z patronatu miedzy innymi CGM i paru innych portali. W internecie wszystko jest. nie bede podawal linkow.

Czy jak mam firme, ktorych produktow nie chcą mi kupowac i promowac to mam sie podpalic przed pałacem prezydenckim? To wolny kraj. Mam prawo nie sluchac kukiza i nie patronowac jego wypocin. Kukikz byl zabawny jak spiewal ze ZChN sie zbliza teraz zabawny juz nie jest. A ze go nie chca z prawa i z lewa to sam jest sobie winien.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Poliszynel a sprawa Kukiza 2 Wysłany: 2012-09-20 19:16

Lupp (Bicz)
Lupp
Posty: 505
Restinpeace

[quote:d1d66166b0="amorphous"]Kukiz wycofał sie z patronatu miedzy innymi CGM i paru innych portali. W internecie wszystko jest. nie bede podawal linkow.[/quote:d1d66166b0]
Nie świadczy to o spisku marketingowym Kukiza, podobnie jak nie pójście na mszę nie świadczy o podpisaniu cyrografu

[quote:d1d66166b0="amorphous"]Czy jak mam firme, ktorych produktow nie chcą mi kupowac i promowac to mam sie podpalic przed pałacem prezydenckim? To wolny kraj. Mam prawo nie sluchac kukiza i nie patronowac jego wypocin.[/quote:d1d66166b0]
Ty tak, jeśli chodzi o radio i tv publiczne to już zupełnie inna historia.
[quote:d1d66166b0="amorphous"] Kukiz byl zabawny jak spiewal ze ZChN sie zbliza teraz zabawny juz nie jest. A ze go nie chca z prawa i z lewa to sam jest sobie winien.[/quote:d1d66166b0]
Dla Ciebie zabawny, dla innych nie - o gustach się nie dyskutuje. Winien?
Artysta przede wszystkim winien jest sobie i publiczności uczciwość i profesjonalizm.
I to we wspomnianym przypadku zachodzi. A że nie realizuje Twojego zamówienia? Cóż, widocznie się rozmijacie i tyle. Swiat się od tego nie zawali.


Do not quote - think for yourself


Wysłany: 2012-09-21 14:26

Obecnie mówienie o patriotyzmie nie jest "fajne" i media tego nie lubią. Lepiej być poprawnym politycznie i śpiewać tylko o pierdołach. Jeśli mówisz, że gej jest okej to przyjmą Cię z otwartymi rękoma. Jak masz inne zdanie na ten temat czy chcesz wyjaśnienia Smoleńska to będziesz dla innych skrajną prawicą a Hołdys się obrazi i nie będzie chciał z Tobą rozmawiać.


When there's no more room in hell, the dead shall walk the earth


Wysłany: 2012-09-21 23:56

No cóż, to działa w dwie strony, jak krytykujesz Korwina i PiS to jesteś socjalista, komunista i w ogóle skrajny lewak. :P



Wysłany: 2012-09-22 17:20

Yngwie (Diabolista)
Yngwie
Posty: 2295
Wrocław / Częstochowa

Do mnie Kukiz nie trafia, ale szacun za sam fakt mówienia wprost - dzięki temu od razu, już po samym tytule, wiem że to nie dla mnie.

Poza tym Kukiz pochodzi z gór, a górale z natury są bardzo często prawicowcami i tak głosują w wyborach.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2012-09-22 17:51 Zmieniony: 2012-09-22 17:51

[quote:f7d9efdc37="DonVitteo"]
Wystarczy, że wybierzesz się na taki marsz niepodległości, krytykujesz poczynania platformy i interesujesz się kwestiami tyczącymi się kraju, chcesz coś zmienić w oczach mainstreamowych mediów jak i rządzących jesteś albo PiS- owcem, albo faszystą. Dyrektywa Stalina z 1943 r. oddaje istotę zjawiska, z którym powszechnie mamy w Polsce do czynienia :"Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publiczne". Płyta Kukiza do mnie przemawia [/quote:f7d9efdc37]
Otóż to, każdy przejaw miłości do ojczyzny jest tępiony przez media, ot mały przykład http://vimeo.com/21418895


When there's no more room in hell, the dead shall walk the earth


Wysłany: 2012-10-17 11:09

Zamiast miłości do ojczyzny preferuje miłość do człowieka... ale ja nie o tym. Warto wspomnieć o inicjatywie wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych wspieranej przez Kukiza. Tu się z nim zgadzam i dostał nawet mój podpis.

Namawiam do podpisania się również:

http://www.zmieleni.pl/


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2012-10-20 18:20

Krwawy (Anciliae)
Krwawy
Posty: 169
Poznań || Konin

Jak dla mnie album jest trochę nierówny. Są utwory, które bardzo mi przypadły do gustu „Heil Sztajnbach" czy
„Boa”, ale nużą np. " 17 września (Polsza nie zagranica)". Mimo wszystko podoba mi się tematyka albumu i płynięcie pod prąd.


http://pantheion.pl/


Na temat Wysłany: 2012-10-20 20:07

Lupp (Bicz)
Lupp
Posty: 505
Restinpeace

[quote:75ede53e6f="Krwawy"]Jak dla mnie album jest trochę nierówny. Są utwory, które bardzo mi przypadły do gustu... Mimo wszystko podoba mi się tematyka albumu i płynięcie pod prąd. [/quote:75ede53e6f]
Otóż to - jedną z wartości tej płyty jest odwaga artystyczna i nie płynięcie z nurtem.


Do not quote - think for yourself


Wysłany: 2012-10-21 02:31

Także jestem pod wrażeniem płyty Siła i Honor, Kukiza. Zdecydował się człowiek, nagrać album z góry zdany na medialny bojkot (i chyba komercyjne niepowodzenie), mając tylko na uwadze edukacyjno-uświadamiające cele. Niesamowity wprost, był jego pobyt u „50-letniego nastolatka” - Wojewódzkiego, gdzie nie dał się zagadać jego paplaniną i powiedział prawdę, o systemie i „partyjnych mediach”, na antenie TVN! Jak się dziś „usadza” nieprawomyślnych, to najlepiej pokazuje przykład Majewskiego, który już nie „rozśmiesza”, za kilka nieostrożnych żartów z PO.

Kukiz jest człowiekiem odważnym, co najlepiej potwierdza, ze o ZChN-ie śpiewał 20-lat temu, kiedy kościół miał o wiele silniejsza pozycje iż dzisiaj, i wywierał o wiele silniejszy wpływ na politykę i życie obywateli. Dzisiejsza krytyka kościoła jest denna, nużąca i trąci tchórzostwem. Kościół dziś jest słaby, powiedziałbym nawet, mało znaczący. Dzisiejsze ataki na chrześcijaństwo są bardzo bezpieczne i „na fali”, podejmują się ich tylko ciotowaci artyści, pseudo-buntownicy.

Dziś złowrogim wielkim bratem jest państwo, system, i Kukiz znów pokazuje ze jest człowiekiem, obiektywnym, ceniącym wolność, i odważnym, i wystawia się, ze swoją słuszną krytyką i tematyką, na gniew molocha.
Dla mnie album bardzo dobry, choć odbiegający od typowej formy. Postrzegam go raczej jako swego rodzaju słuchowisko (podobnie jak „Powstanie Warszawskie” LaoChe)


"Straszliwe przygody nasuwają domysł, czy ten kto ich doznał, sam nie jest czymś straszliwym. (...) Gdy ma sie charakter, ma się także typowe dla niego przeżycia, które wciąż się powtarzają." (F.Nietzsche)


Wysłany: 2012-10-21 11:20

Podobno płyta miała się nazywać "Noc długich honorów", ale nie chcieli wydać .

Tak poważnie to pisanie o niepoprawności nie ma chyba sensu w sytuacji gdy bite kilkadziesiąt procent elektoratu uważa się za owych osławionych "niepoprawnych". powstają całe gazety, dziesiątki portali które w zamyśle są adresowane do tego elektoratu. Nie mówimy więc o zjawisku niewielkim, nieistotnym objętościowo, wprost przeciwnie mamy tu do czynienia z całą koniunkturą (ostatnio jakiś szmatławiec, chyba SE wydaje serię filmów o smolensku, nazywając tę serię cyt. "zakazane filmy". co za ironiczne wyczucie potrzeb spolecznych, by produkcje które można bez problemu znaleźć na youtube, nazywać zakazanymi :-). tak na marginesie: niektórym chyba już wywietrzał z głowy poprzedni ustrój i nie pamiętają co to znaczy system opresyjny i czym jest prawdziwa cenzura). W ogóle pisanie o jakimś terrorze politycznej poprawnosci jest absurdem, bo ona nie istnieje gdy nie potrafi u ludzi wyrugować pewnych zachowań w przestrzeni publicznej. U nas jeśli czegoś nie powinno się mówić natychmiast odzywa się chór sarmackich indywidualistów, którzy właśnie to będą mówić, bo w ich mniemaniu działać na wspak jest szczytem wyzwolenia.
Co się tyczy działania mediów to tu istnieje realny problem, ale mylą się ci ktorym wydaje się że jest to problem typowo polski. U nas ma istnieć cenzura na polityczne dyktando? Więc co mają powiedzieć włosi? Berlusconi ma na własność połowę mediów, może w sposób realny i bardzo konkretny kształtować o czym one mówią. A Rosja? A Murdoch? Tu chodzi o problem innego rodzaju, ale prawica go upraszcza niesłychanie, sprowadza do swoich bo dla nich jedynych pojmowanych kategorii, chcąc w ten sposób tłumaczyć swoją nieporadność i kompletne niezrozumienie problemów świata.


“History,Stephen said, is a nightmare from which I am trying to awake”


Wysłany: 2012-10-21 15:20

Tak było od początku tylko taraz moda na to znow wraca. Obudzili sie ci ktorzy srali ze strachu jak byla komuna albo po prostu srali w gacie bo byli za mali by teraz "walaczyc".
Jezeli prowadzisz gazetę dla działkowców i nie chcesz wydrukowac wypocin jakiegos prawiczka to ci powie, ze nie ma wolnosci slowa. Jeden nie rozumie ze ta wolnosc polega na tym ze moze zalozyc wlasna gazete. Drugi o tym wie ale wie rowniez ze nikt nie bedzie chcial jej czytac. Jezeli nie moga wygrac wyborow to mowia ze sfaloszowane i trzeba obalic rzad a jak wladze dostana to najpierw zaczynaja sie naparzac miedzy soba a potem ja oddaja .
I ta posrana moda na patriotyzm. Rozumiem jeszcze choc nie popieram konformistow, ktorzy chodza w szaliku i z flaga zeby po mordzie na dzielni nie dostac ale niektorym sie to na prawde podoba...
Wiekszosc ludzi chce po prostu spokoju dla siebie i swoich rodzin ale zawsze znajdzie sie procent co ma nasrane we łbie i musi robic zadymy.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Moda na sukces Wysłany: 2012-10-22 00:54

Lupp (Bicz)
Lupp
Posty: 505
Restinpeace

[quote:8abbcfceb9="amorphous"]Tak było od początku tylko taraz moda na to znow wraca. Obudzili sie ci ktorzy srali ze strachu jak byla komuna albo po prostu srali w gacie bo byli za mali by teraz "walaczyc".
Jezeli prowadzisz gazetę dla działkowców i nie chcesz wydrukowac wypocin jakiegos prawiczka to ci powie, ze nie ma wolnosci slowa. Jeden nie rozumie ze ta wolnosc polega na tym ze moze zalozyc wlasna gazete. Drugi o tym wie ale wie rowniez ze nikt nie bedzie chcial jej czytac. Jezeli nie moga wygrac wyborow to mowia ze sfaloszowane i trzeba obalic rzad a jak wladze dostana to najpierw zaczynaja sie naparzac miedzy soba a potem ja oddaja .
I ta posrana moda na patriotyzm. Rozumiem jeszcze choc nie popieram konformistow, ktorzy chodza w szaliku i z flaga zeby po mordzie na dzielni nie dostac ale niektorym sie to na prawde podoba...
Wiekszosc ludzi chce po prostu spokoju dla siebie i swoich rodzin ale zawsze znajdzie sie procent co ma nasrane we łbie i musi robic zadymy.[/quote:8abbcfceb9]
Zawsze, kiedy ktoś mówi czego chce jakaś mityczna większość -za nią i w jej imieniu - mam obawy, czy to przypadkiem nie jakiś nowy Wielki Wódz?
W Szwecji w większości okien wisi flaga narodowa - przez cały rok. I nikt z tym nie ma problemu. W swoim, arcyciekawym wywiadzie http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/jakis-gowniarz-mowi-mi-jak-mam-zyc,1,5282153,wiadomosc.html mówi o tym Mariusz Max Kolonko:
"...Pisałem o patriotyzmie stadionowym, który zastępuje ten narodowy. Że z dumą zmierzamy z umalowanymi na biało-czerwono twarzami na mecz, kibicując jedenastu patałachom na boisku, a wstydzimy się zawiesić flagę polską w oknie, by nie być posądzonym o jakiś wojujący konserwatyzm."
To tyle w temacie ... sraczki.


Do not quote - think for yourself


Wysłany: 2012-10-22 00:58

Patriotyzm jest ok. ale rozumny. Urabura siła i honor to nic więcej ponad zwykły resentyment.


“History,Stephen said, is a nightmare from which I am trying to awake”


Wysłany: 2012-10-23 09:33

Krwawy (Anciliae)
Krwawy
Posty: 169
Poznań || Konin

[quote:ac973fb4a9]Kościół dziś jest słaby, powiedziałbym nawet, mało znaczący. [/quote:ac973fb4a9]
Jako apostata i antychrześcijanin muszę się zgodzić. Pozycja kościoła mnie już tak nie drażni jak kilka lat temu, niech sobie dogorywa w spokoju.
Na miejsce kościoła pojawiły się pewne grupy, które chcą nam narzucać pewne spojrzenie na rzeczywistość, najbardziej widoczne jest to przez grupy medialne.

[quote:ac973fb4a9]Podobno płyta miała się nazywać "Noc długich honorów", ale nie chcieli wydać .[/quote:ac973fb4a9]
Tak, tak bo każdy prawicowiec to narodowy socjalista, prawda?

[quote:ac973fb4a9]W ogóle pisanie o jakimś terrorze politycznej poprawnosci jest absurdem, bo ona nie istnieje gdy nie potrafi u ludzi wyrugować pewnych zachowań w przestrzeni publicznej. [/quote:ac973fb4a9]

Z punktu widzenia liberała nie istnieje coś takiego. Jeśli jednak nie jesteś liberałem, to musisz być gotowy na ostracyzm znacznej części otoczenia i piętnowanie twoich poglądów przez większość mediów i (o kant dupy obitych) celebrytów. Mówię to z punktu widzenia dawnego liberała.

[quote:ac973fb4a9]Jezeli nie moga wygrac wyborow to mowia ze sfaloszowane i trzeba obalic rzad a jak wladze dostana to najpierw zaczynaja sie naparzac miedzy soba a potem ja oddaja[/quote:ac973fb4a9]
W Polsce? Proszę o przykład, bo nie pamiętam by jakieś duże siły polityczne nie uznawały wyniku wyborów.

[quote:ac973fb4a9]I ta posrana moda na patriotyzm. Rozumiem jeszcze choc nie popieram konformistow, ktorzy chodza w szaliku i z flaga zeby po mordzie na dzielni nie dostac ale niektorym sie to na prawde podoba...[/quote:ac973fb4a9]

Patriotyzm to nie latanie z flagą czy jakąkolwiek symboliką, może być, ale to nie jest sens w sobie. Ważna jest praca dla ojczyzny i narodu.


http://pantheion.pl/


Wysłany: 2012-10-23 11:02 Zmieniony: 2012-10-23 11:14

[quote:aa71e5fe50]...Pisałem o patriotyzmie stadionowym, który zastępuje ten narodowy. Że z dumą zmierzamy z umalowanymi na biało-czerwono twarzami na mecz, kibicując jedenastu patałachom na boisku, a wstydzimy się zawiesić flagę polską w oknie, by nie być posądzonym o jakiś wojujący konserwatyzm.[/quote:aa71e5fe50]

Nie ma obowiazku wieszania flagi jeszcze. Nie ma obowiazaku ogladania baranow biegajacych po trawie za kawalkiem szmaty.


[quote:aa71e5fe50]W Polsce? Proszę o przykład, bo nie pamiętam by jakieś duże siły polityczne nie uznawały wyniku wyborów.[/quote:aa71e5fe50]


Jak to nie wiesz ze PiS od poczatku uwazal ze wybory beda sfalszowane:

http://fakty.interia.pl/polska/news/hofman-twierdzi-ze-rzad-jest-gotow-sfalszowac-wybory,1620527,3

A potem okazalo sie ze sfałoszwały je rosyjskie służby?

http://wielodzietni.org/discussion/16110/a-jednak-wybory-w-polsce-zostaly-sfalszowane/p1


[quote:aa71e5fe50]Patriotyzm to nie latanie z flagą czy jakąkolwiek symboliką, może być, ale to nie jest sens w sobie. Ważna jest praca dla ojczyzny i narodu.[/quote:aa71e5fe50]

Kazdy pracuje i placi podatki wiec jest patriota niewazne czy smiga z flaga po ulicach. Albo kradne i niszczy i jest bandziorem tez niewazne czy ma ryj umalowany na bialo czerwono. A czy pracujesz dla ojczyzny, Pana Boga, rodziny czy dla pieniedzy to mnie nie interesuje. A jezeli i tym w kolko gadasz czy krzyczysz na ulicy to nie znaczy ze jestes lepszy niz inni.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2012-10-23 19:25 Zmieniony: 2012-10-24 00:47

Krwawy (Anciliae)
Krwawy
Posty: 169
Poznań || Konin

I dochodzi do takich absurdów, że muszę bronić PiSu, ale jaja.

[quote:0b48c03c14]W Polsce? Proszę o przykład, bo nie pamiętam by jakieś duże siły polityczne nie uznawały wyniku wyborów. [/quote:0b48c03c14]


[quote:0b48c03c14]Jak to nie wiesz ze PiS od poczatku uwazal ze wybory beda sfalszowane:

http://fakty.interia.pl/polska/news/hofman-twierdzi-ze-rzad-jest-gotow-sfalszowac-wybory,1620527,3

A potem okazalo sie ze sfałoszwały je rosyjskie służby?

http://wielodzietni.org/discussion/16110/a-jednak-wybory-w-polsce-zostaly-sfalszowane/p1[/quote:0b48c03c14]



Z pierwszego artykułu wynika, że pan Hofman twierdzi, że istnieje MOŻLIWOŚĆ sfałszowania.

[quote:0b48c03c14]Celem Komitetu ma być umieszczenie w każdej komisji wyborczej osoby obserwującej wybory - tłumaczył Hofman.[/quote:0b48c03c14]

To tylko zagrywka medialna, bo i tak w każdej komisji siedzi przedstawiciel każdej partii.

Z drugiego artykułu nie wynika, że stanowisko partii PiS jest "sfałszowano wybory", bo by poszli do instytucji wyżej. Zostało wysłane jedynie zapytania przez JEDNEGO posła do pewnych agencji państwowych. Nie jest to jednoznaczne ze stanowiskiem całej partii.
Jak się kogoś nie lubi, to jednak przyzwoitość nakazuje być rzetelnym. Sorry, PiSu nie lubię, ale to nie usprawiedliwia w moich oczach naciągania, byle dowalić Kaczyńskiemu.


http://pantheion.pl/


Wysłany: 2012-10-24 00:41

Oczywiscie, ze on tak nie uwaza. On tylko złożył zawiadomienie, ze była taka możliwość wlasnie dlatego ze jej nie bylo. Ta logika jest dla wyborcow oczywista


Life is complex: it has both real and imaginary components


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło