Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Więźniowie. Strona: last

Artykuł: Więźniowie

Więźniowie Wysłany: 2011-07-09 10:58

Uważam iż sami jesteśmy sobie winni,że nie mamy już zupełnie na nic czasu gdyż to od nas samych zależy co jest dla nas ważne powiedzmy mniej czy więcej. To my sami organizujemy swoim czasem i uważam,że to od nas też zależy na co go przeznaczymy,wszak jesteśmy wolnymi ludżmi i nikt nam niczego nie może narzucić wbrew naszej woli.


Jesteś tylko kupą mięcha wprawioną w ruch, którą prędzej czy później zeżrą robaki. Twój świat upada, nieuchronnie, przez cały czas!!!


Wysłany: 2011-07-09 14:13 Zmieniony: 2011-07-09 14:15

[color=darkgoldenrod:b71444c1c1]Dzisiaj byłam u zegarmistrza, wymienić baterie w zegarku. Starszy to jest już człowiek, popatrzył na ten zegarek i powiedział:

"Za dużo tego wszystkiego tu jest. Zegarek powinien pokazywać czas... A teraz to i tamto dorzucą, tu i tam. Wszystko powinno być jak najprostsze, a teraz wszędzie wszystkiego pełno. A czas przecież tak samo płynie."

Odparłam, że ja odnoszę wrażenie, że szybciej, bo zbyt wiele rzeczy absorbuje naszą uwagę.

A on na to: "A jak? Kto dzisiaj zatrzyma się i popatrzy, jak się drzewo kołysze? Jak on tylko idzie i przez komórkę gada. Albo je. Ja tu widzę, patrzę, ludzi obserwuję. I jak taki - stanie pod zegarem i pyta, która godzina jest. No wie pani? Jak on już nawet zegara nie widzi?"

Uśmiechnęłam się tylko. Bo i co miałam powiedzieć? [/color:b71444c1c1]



Wysłany: 2011-07-09 14:48 Zmieniony: 2011-07-09 14:50

[quote:e196a924d6="DonVitteo"] może mała włóczęga z psem po lesie, na którą niedawno sobie pozwoliłem.[/quote:e196a924d6]

O, już coś :)

Chciałabym, by mój wpis skłoniły ludzi do refleksji i najchętniej, by napisali odpowiedź na moje pytanie :)

P.S. Mądry facet z tego Coelho



Wysłany: 2011-07-09 14:53

Trochę abstrahując;
no proszę was, Coelho prawi takie komunały, że głowa mała...


Who is The Pied Piper?


Wysłany: 2011-07-09 14:54

[quote:887d91bfb8="beztwarzowy"]Trochę abstrahując;
no proszę was, Coelho prawi takie komunały, że głowa mała... [/quote:887d91bfb8]

E, mnie się podoba i uważam, że trafne :)



Wysłany: 2011-07-09 15:50

Ale o co chodzi? Najpierw piszesz o iskierce nadziei w tunelu a potem ...
[quote:0ec0bafc84="SanguineVenari"]Nie można tylko trwać w stagnacji i karmić się nadzieją. [/quote:0ec0bafc84]
Jesteśmy kowalami własnego losu, człowiek sam jest sobie winny tego, jaki jest. A ludzkość jeszcze istnieje, bo mimo wszystko na n ton ludzkiego bagna znajdzie się jakiś geniusz.


Who is The Pied Piper?


Wysłany: 2011-07-09 17:01 Zmieniony: 2011-07-09 17:06

@sphinxia
Ło kurde, zgadzam się z każdym twoim zdaniem. Przynajmniej w tym temacie.
@filmik
Takie obrazki dopiero zaczęły się pojawiać i właśnie z takiego powodu, że plaga muzułmańska zaczęła zalewać co raz to dalsze tereny i ingerować po prostu we wszystko.


Who is The Pied Piper?


Wysłany: 2011-07-09 18:53

No cóż, to chyba tyle, jeśli chodzi o odpowiedzi na moje pytanie



Wysłany: 2011-07-09 20:11 Zmieniony: 2011-07-09 20:12

Przyjaciel opowiedział mi kiedyś taką anegdotkę (raczej licentia poetica niż historyczna):
Co powiedział wódz plemienia indian do przywódcy białych kolonizatorów na widok dóbr białych ludzi?
- Wy macie zegarki, my mamy czas.


“History,Stephen said, is a nightmare from which I am trying to awake”


Wysłany: 2011-07-09 21:06 Zmieniony: 2011-07-09 21:20

[color=coral:bfac74a2e1]Rrrrany boskie, a jednak wychodzi znów to samo, ludziki... litości.

Narzekanie i krytyka. Już było o wielkiej polityce, porządku świata, historii antycznej, Żydach i Muzułmanach. To zaczyna się robić męczące.[/color:bfac74a2e1]
[color=crimson:bfac74a2e1]

A ja chciałam ludzi skłonić do szczerej refleksji wobec samych siebie: "Co ja, mały kartofelek, robię w moim własnym, małym świecie, co sprawia, że czas zwalnia, mój mały kartofelkowy światek jest przyjemniejszy i mam okazję pooglądać go przez chwilę?"[/color:bfac74a2e1]
[color=coral:bfac74a2e1]
Z tego, co czytam, to "Narzekam, krytykuję i marudzę" - to, z tego, co widzę, jest chyba trafna odpowiedź.

Może jeszcze jakieś?[/color:bfac74a2e1]

[color=goldenrod:bfac74a2e1]Ej, no nie oszukujmy się - to, jak przeżyjemy nasze życie wewnętrznie naprawdę nie zależy od tego, która opcja polityczna aktualnie jest u władzy ani czy Żydzi rządzą Holywoodem![/color:bfac74a2e1]



Wysłany: 2011-07-12 14:26

Pracuje 8,5h dziennie z dojazdem 1,15 w stronę
Razem 11 h z życiorysu (no, tyle że lubię robotę to może i nie wyjęte)
Często szwendam się po parku lub po lesie bez celu. Jak wsiadam na rower to nigdy nie wiem gdzie dojadę a jeżdżę po kilkadziesiąt kilometrów i czasem ląduję w miejscu nieznanym, bo mapy nie używam za bardzo. Jestem wolny czy jestem więźniem? Czy własne ciało, własne rządze, rodzina, społeczeństwo, państwo nie ogranicza nas? Moim skromnym nikt nigdy do końca nie jest wolny, niezależnie czy haruje po 14 h dziennie czy chodzi wąchać kwiatki i oglądać ptaszki codziennie. Wszystko nas ogranicza i nic nas nie ogranicza. Wolność jest w głowie.


Nic tak mnie nie wnerwia na forum, jak usuwanie moich postów


Wysłany: 2011-07-12 14:41

[quote:b18a4fb831="bambol"]Wolność jest w głowie.

[/quote:b18a4fb831]

Tak, jak najbardziej się tutaj zgodzę. Dlatego wierzę, że dużo zależy od nas samych i dlatego pytam o te drobne rzeczy, które właśnie od nas zależą.

[quote:b18a4fb831="bambol"]Jestem wolny czy jestem więźniem? Czy własne ciało, własne rządze, rodzina, społeczeństwo, państwo nie ogranicza nas? Moim skromnym nikt nigdy do końca nie jest wolny,

[/quote:b18a4fb831]

Oczywiście. Wolność całkowita to utopia, fantasmagoria czy jak to nazwać. Może tylko śmierć zapewnia nam całkowitą wolność? Podkreślam - być może, bo przecież tego też nie wiemy :)

Absolutnie nie wymagam od nikogo całkowitego wyzwolenia :)



Wysłany: 2011-07-12 22:03

Teraz [color=BLUE:bce1bbf600]Alpha-Sco[/color:bce1bbf600] to mam do myślenia. Tak rozważam kiedy czuję się wolny a kiedy więźniem. Niestety moja odpowiedź na pytanie kiedy jest się więźniem jest zbyt brutalna. Osobiście nie uważam aby pieniądze zniewalały lub dawały wolność. To jest tylko narzędzie, które można dowolnie wykorzystać. Wiem za to kiedy jestem wolny. Wolny jestem gdy z butelka wody ląduje w środku lasu nie wiedząc tak naprawdę gdzie jestem. Mając rower i godzinę do zachodu słońca Wolny jestem wtedy gdy po kilku godzinach wspinaczki stoję na jednym ze szczytów w Bieszczadach. Wolny jestem każdego dnia, gdy wsiadam do samochodu i jadę przed siebie z właczonym na maksa jazgotem, płynącym z głośników. Może to być Theatres Des Vampires, Death Metal, może Bauhaus może Alien Sex Find lub coś innego, ale takiego aby dźwięki nie dawały myśleć, wżerając się w mózg. Mina ludzi na przejściu dla pieszych patrzących co to za idiota siedzi w zamkniętym samochodzie z którego dobywa się jakieś wycie daje mi wolność. Niestety ostatnią moją konkluzją jest to, że wolność nie lubi towarzystwa. O śmierci to akurat nie myślę, bo za bardzo się boję, nie łączę jej z wolnością ale samotność tak.


Nic tak mnie nie wnerwia na forum, jak usuwanie moich postów


Wysłany: 2011-07-14 19:39

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

[quote:1ddded9fdc="beztwarzowy"]Trochę abstrahując;
no proszę was, Coelho prawi takie komunały, że głowa mała... [/quote:1ddded9fdc]

Dokładnie. Nie znoszę jak go ktoś cytuje, wszystko to jest takie moralizatorskie, że aż się niedobrze robi... Powinien normalnie biblię napisać na nowo

Co do uwięzienia od czasu - jak się siedzi w robocie 8h (a niektórzy dużo wiecej), to robi się właśnie wszystko, żeby ten czas jak najszybciej zleciał. Delektować chwilą to się można w czasie, nomen omen, wolnym.


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2011-07-16 15:18

Minawi, nieraz siedzę po 12 godzin i więcej na dyżurze, ale to nic nie zmienia. Nie przeszkadza to zerknąć za okno na wydzierające się za oknem jaskółki. Ja mówię o rzeczach drobnych, które zawsze można gdzieś "wcisnąć".



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło