Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Przypowieść o świętym Tupolewie. Strona: last

Artykuł: Przypowieść o świętym Tupolewie

Przypowieść o świętym Tupolewie Wysłany: 2010-06-05 16:13 Zmieniony: 2010-06-05 16:59

Autorko, tego godnego pożałowania blogowego wpisu, chciałbym wierzyć, że jest to tylko prowokacja. Napiszę jednak, jakby ów wpis prowokacją nie był.

Jestem w stanie zrozumieć (chociaż nie przychodzi mi to łatwo), że można krytykować Boga i katolickie obrządki, co zresztą tu, na DarkPlanet, jest bardzo modne (szczególnie wśród tej mniej rozgarniętej części DarkPlanetowej społeczności, pozostała jej część, ta bardziej rozgarnięta, stara się rozmawiać).

Wszyscy śledzący scenę polityczną wiedzą również, z jakimi środowiskami ŚP Prezydent Lech Kaczyński sympatyzował, więc jestem w stanie zrozumieć krytykę Jego jak i partii politycznej z której się wywodził.
Nie taka powinna być rola Kościoła, a Głowa Państwa jaką jest Prezydent RP, powinna reprezentować Wszystkich Polaków, bez względu na ich poglądy religijne i sympatie polityczne.

Nie rozumiem jednak, jak można kpić z ludzkiej tragedii? Jakim trzeba być człowiekiem?

I jeszcze mała uwaga.

[quote:7b6d75ed03=""]I podążał do Smoleńska święty Tupolew, by oddać cześć Panu.[/quote:7b6d75ed03]

Tu -154 z Parą Prezydencką na pokładzie, leciał do Katynia nie po to, by oddać cześć jakiemukolwiek i czyjemukolwiek Bogu, leciał, by oddać cześć pomordowanym bestialsko Polakom, czego Ty (być może) nawet nie jesteś w stanie pojąć.

To tyle ode mnie w temacie.


Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego ...


Wysłany: 2010-06-05 17:41 Zmieniony: 2010-06-05 17:50

Miałem już nie pisać.

Użytkowniku "Ketzer", ja dostrzegłem kpinę, Ty jej nie dostrzegłeś i możemy dywagować czy ona faktycznie jest, czy jej nie ma.

Jeżeli Tobie jednak, słowa "Smoleńsk" i "Tu-154" od 10 kwietnia 2010 r. kojarzą się z czymś innym (np. z transportem sera szwajcarskiego) niż z jedną z największych katastrof w historii lotnictwa polskiego, to z autorką blogowego wpisu możesz sobie śmiało rękę podać.

Odnośnie skandalu. Mnie, wpis ten, wydał się co najwyżej idiotyczny w swojej treści, więc go odpowiednio "nagrodziłem".

Natomiast co do wspomnianej oceny "1" to pozwól, że będę ją wystawiał komu chcę i kiedy chcę, bacząc tylko na osobiste odczucia :)


Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego ...


Wysłany: 2010-06-05 18:03 Zmieniony: 2010-06-05 18:10

Benjaminie, w świetle http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/kraj/?id=158604 i dalej http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/kraj/artykul158794.html omawiany wpis na blogu jawić się może również jako komentarz do jarmarcznego traktowania szczątków Tupolewa (że niby "relikwie"?), a nie jako bezmyślne epatowanie swoją niechęcią do religii i Prawdziwych Wartości. :>


Co cię nie zabije, to cię wkurwi


Wysłany: 2010-06-06 17:31 Zmieniony: 2010-06-06 17:40

Użytkowniku "Durante", dziękuję za linki.
Nie wiedziałem, że postrzeganie katastrofy ze Smoleńska przez niektóre środowiska, przekroczyło granice zdrowego rozsądku i sięgnęło granic absurdu.
Jeżeli intencją autorki blogowego wpisu, była kpina TYLKO z tego faktu, to za swoje, nacechowane negatywnie komentarze, przepraszam.

[quote:eee73ae209="Durante"]omawiany wpis na blogu jawić się może również jako komentarz do jarmarcznego traktowania szczątków Tupolewa (że niby "relikwie"?)[/quote:eee73ae209]
Jak widzisz, nie dysponując stosowną wiedzą, blogowy wpis można było różnie odczytać.

Użytkowniku "Durante", Ty w kilku zaledwie słowach (i dwóch linkach do stron internetowych) wykazałeś, jakie mogły być faktyczne intencje autorki. Inni, pisząc i 100 postów, nic by w nich nie udowodnili.


Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego ...


Wysłany: 2010-06-06 21:06

black_gothic (Bicz)
black_gothic
Posty: 672
Lublin w pobliżu

No z Tupolewa relikwie robić i sukienki dla obrazu.
Sama sie zdumiałam wyrazeniem 'Sukienki dla obrazu " , czy tylko mi się wydaje to śmieszne / chodzi o ten kawałek tupolewa ze śrubką /
A jak mówię, że nadchodzi Ciemnowiecze to mi nie wieżą.


Bo ja z przeklętych jestem tego świata, Ja bywam dumny i hardy


Wysłany: 2010-06-07 01:20

Przyznaję nie powinna zabierać śrubki z miejsca katastrofy. Natomiast w ofiarowaniu śrubki (już po śledztwie), lub guzika jakiegoś oficera zamordowanego w Katyniu na Jasną Górę nie widzę niczego złego. (W obu wypadkach zginęli ludzie, nie ma nic złego w jakieś formie jej upamiętnienia). Faktem jest że nigdy wcześniej nie robiono z takich elementów sukni i trochę mnie to dziwi. Suknia była ze złota w sumie nie powinno się robić nowej. Jestem za tym żeby zostawić starą ew. po renowacji, zaoszczędzone pieniądze można ofiarować na zbożny cel...

Wykorzystywanie tragedii do celów politycznych "ma miejsce, i jest to nie na miejscu". Ale robią to obie strony polityczne. Z drugiej strony pewne pytania wobec ekipy rządzącej i działalności MSW i MSZ powinny paść. Dziwi mnie też robienie na siłę wielkiego bohatera z pana prezydenta, on tylko wykonywał swój obowiązek i zginął na służbie. Przyznaję robił to w sposób godny czego nie dało się powiedzieć o podpitym na uroczystości panu Kwaśniewskim.

[quote:b55edc93f5]A jak mówię, że nadchodzi Ciemnowiecze to mi nie wieżą. [/quote:b55edc93f5]Ciemnowiecze - fakt to najmniej religijny okres w historii Europy, a więc religijne oświecenie dusz przykrył mrok demoralizcji


Co masz zrobić dzisiaj zrób jutro !! ------------------------------------------------- Ps. Jako, że koleżanka z oburzeniem stwierdziła że mój światopogląd jest odrażający i rodem ze średniowiecza myślę że będę tu pasował :P


Wysłany: 2010-06-07 08:21

black_gothic (Bicz)
black_gothic
Posty: 672
Lublin w pobliżu

To kościół demaoralizuje .Osobiście spotkałam w naszej gminie proboszcza, który nie powinien być przedstawicielem tak 'szanowanej'instytucji


Bo ja z przeklętych jestem tego świata, Ja bywam dumny i hardy


Wysłany: 2010-06-07 12:29

sanctaputana (Bicz)
sanctaputana
Posty: 153
Jelenia Góra, Wrocław

"polska martyrologia poszla sie jebac gdy piloci z Tupolewa krzyczeli 'kurwa!' zamiast 'Jezus Maria!'"


czyń swoją wolę a stanie się prawem


Wysłany: 2010-06-07 17:10 Zmieniony: 2010-06-07 17:12

[quote:8be8e3789f="black_gothic"]To kościół demaoralizuje .Osobiście spotkałam w naszej gminie proboszcza, który nie powinien być przedstawicielem tak 'szanowanej'instytucji[/quote:8be8e3789f] Osobiście też takich spotykam. I osobiście znam zupełnie innych. A jako powiedzmy że praktykujący to spotkałem wielu księży. Myślę że więcej niż ateiści
A co jest w samym nauczaniu koscioła demoralizującego ?
Myślę że różni się ono trochę od sławnych porad dla młodzieży z bravo girl
[quote:8be8e3789f="sanctaputana"]"polska martyrologia poszla sie jebac gdy piloci z Tupolewa krzyczeli 'kurwa!' zamiast 'Jezus Maria!'"[/quote:8be8e3789f]
Martyrologia nie musi mieć czegoś wspólnego z wiarą. Polska martyrologia a więc nie przypadkiem cierpienie narodu polskiego? Czy jeśli kilkudziesięciu oficerów polskich zamordowanych w Katyniu było ateistami to już nie są częścią martyrologii narodu? Czy nie mielibyśmy martyrologii gdybyśmy od Mieszka I byli wszyscy ateistami lecz naród przeżyłby to co przeżył (najazdy, zabory, okupacje, masowe mordy)? Otóż mielibyśmy!!
do martyrologii nie jest potrzebna wiara :) Wiara szczególnie ta o której teraz mówimy ma dużo do powiedzenia w kwestii cierpienia (mianowicie wspiera cierpiących), stąd być może to utożsamienie religii z martyrologią...

O ile pamiętam na sekundę przed kraksą gdy zdezelowane audi zajechało nam drogę rozdupczając całkowicie przód naszego auta i o mało nie pozbawiając mnie przedniego uzębienia również krzyknąłem do ojca "o kurwa hamuj!!" czy to czyni mnie to niewierzącym


Co masz zrobić dzisiaj zrób jutro !! ------------------------------------------------- Ps. Jako, że koleżanka z oburzeniem stwierdziła że mój światopogląd jest odrażający i rodem ze średniowiecza myślę że będę tu pasował :P


Wysłany: 2010-06-07 20:07

Katastrofa w Smoleńsku-faktem jest,że jest to tragedia,gdyż zginęło tam dużo ludzi[myślę,że z winy złej organizacji,po pierwsze samolot był przeładowany,po drugie za dużo ważnych dla Polski ludzi przebywało na jednym pokładzie.Gdyby ich rozdzielić do dwóch samolotów,może ogrom tragedii byłby mniejszy w razie wypadku].Ale krew mnie zalewa,jak każdy chce coś zyskać w obliczu tego wypadku.'Pamiątki',obietnice że w przyszłości będzie lepiej itp. Może to co napiszę będzie głupie,ale wkurzają mnie cholernie politycy pchający się do koryta,'szanujący' pamięć umarłych by poprawić swój wizerunek przed wyborami-mym zdaniem w niektórych momentach powinni zamknąć gęby i zajmować się sprawami codziennymi,a nie promować się za wszelką cenę.

Co do księży,zależy na kogo się trafi,ale szczerze mówiąc mało jest takich normalnych[choć czasem bywają wyjątki].
Kiedyś u mnie w mieście w jednej z parafii był ksiądz alkoholik.Nie wykopali go,dopóki go policja nie przyłapała na tym jak z innymi pijakami pił pod sklepem[a to peszek :P].


Be hard and fucking heavy-ludzie nie lubią,gdy odnosisz sukces.


Wysłany: 2010-06-08 03:18

[quote:bade83675c="Nuta"]Katastrofa w Smoleńsku-faktem jest,że jest to tragedia,gdyż zginęło tam dużo ludzi[myślę,że z winy złej organizacji,po pierwsze samolot był przeładowany,po drugie za dużo ważnych dla Polski ludzi przebywało na jednym pokładzie.Gdyby ich rozdzielić do dwóch samolotów,może ogrom tragedii byłby mniejszy w razie wypadku].[/quote:bade83675c]
Leciał prezydent więc na lotnisku już wcześniej powinny być polskie służby (na wszelki wypadek, tak robią inne państwa) w przypadku katastrofy mogliby czuwać nad bezpieczeństwem (iść na ratunek teoretycznie) lub jak w tym wypadku (bo nie było już kogo ratować) zabezpieczyć szczątki tak więc komórki i sprzęt elektroniczny ważnych osób w państwie nie znalazłby się w rekach służb obcego państwa, a znalazł się tylko głupiec nie skorzystałby z takiej okazji i nie zrobił kopii

Innym niedopatrzeniem (powołuję się na program Antysalon z przed 2 czy 3 tygodni) był niewyjaśniony do końca status wizyty w Polsce niby była uważana za oficjalną, Rosjanie wiedzieli o nieoficjalnej wizycie. W przypadku oficjalnej zamontowaliby na lotnisku przenośny ILS i nie byłoby żadnej tragedii. Ktoś zawalił z naszych służb dyplomatycznych albo to niekompetencja, albo po prostu efekt rywalizacji Kaczyński - Tusk i celowo umniejszono rangę wizyty bo panowie nie mogli się dokładać i robili sobie na złość



[quote:bade83675c="Nuta"]Ale krew mnie zalewa,jak każdy chce coś zyskać w obliczu tego wypadku.[/quote:bade83675c]
cóż zrobić

[quote:bade83675c="Nuta"]Co do księży,zależy na kogo się trafi,ale szczerze mówiąc mało jest takich normalnych[choć czasem bywają wyjątki].
Kiedyś u mnie w mieście w jednej z parafii był ksiądz alkoholik.Nie wykopali go,dopóki go policja nie przyłapała na tym jak z innymi pijakami pił pod sklepem[a to peszek :P].[/quote:bade83675c]
ksiądz się szlajał - nie przystoi , ale to jeszcze nic jako że o księdzach mowa powiem że moja babcia musiała zapłacić za pogrzeb dziadka - babcia zapłaciła, ale nie wzięła rachunku za dzień czy dwa okazuje się że proboszcz twierdził że przyjął sobie darowiznę za kościół, a za pogrzeb nic nie brał no i trzeba było zapłacić jeszcze tym razem za pokwitowaniem... przy okazji o wdowie wyraził się brzydko...
~~~~~~~~~ (teraz napiszę tak ogólnie)

Fakt jego zachowanie było odpychające... ale samo zachowanie tego lub tamtego księdza wystarcza niektórym na dowód że Boga nie ma (a to żaden dowód w tej materii, albo się wierzy albo nie albo wyznaje się pewną religię albo nie, są też przykłady innych księży )... podobnie dziwią mnie twierdzenia "cały ten kler taki obłudny nienawidzę ich" a jaki % nas, społeczeństwa jest obłudny... akurat duchownych mamy tyle żeby byli w miarę reprezentatywni dla całego społeczeństwa to my wszyscy jako społeczeństwo jesteśmy obłudni... a nie tylko ten kler fakt od duchownych wymaga się wiecej :)


Co masz zrobić dzisiaj zrób jutro !! ------------------------------------------------- Ps. Jako, że koleżanka z oburzeniem stwierdziła że mój światopogląd jest odrażający i rodem ze średniowiecza myślę że będę tu pasował :P


Wysłany: 2010-06-10 11:57

nie wiem co autorka miała na celu publikując ten wpis. jak dla mnie nie trzyma sie on kupy, zadnych przemyślen, żadnych wniosków ...


.


Wysłany: 2010-06-10 14:18

może o to właśnie chodziło
przemyśleń nie było ale może nadzieja że ktoś inny uzupełni


Co masz zrobić dzisiaj zrób jutro !! ------------------------------------------------- Ps. Jako, że koleżanka z oburzeniem stwierdziła że mój światopogląd jest odrażający i rodem ze średniowiecza myślę że będę tu pasował :P


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło