Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Fanatyzm. Strona: last

Artykuł: Fanatyzm

Fanatyzm Wysłany: 2010-05-13 23:19

Ech... szkoda że nie jestem "fanatykiem" religijnym ciągle mi sporo brakuje


Co masz zrobić dzisiaj zrób jutro !! ------------------------------------------------- Ps. Jako, że koleżanka z oburzeniem stwierdziła że mój światopogląd jest odrażający i rodem ze średniowiecza myślę że będę tu pasował :P


Wysłany: 2010-05-14 15:42 Zmieniony: 2010-05-14 15:43

Wolę być fanatyczką naukową.Dużo i jeszcze więcej ciekawostek bym wyłowiła dla siebie,a co do religii to podchodzę do tego tematu z dużym dystansem i neutralnością.


Be hard and fucking heavy-ludzie nie lubią,gdy odnosisz sukces.


Wysłany: 2010-05-14 16:02

Ceiphied (Bicz)
Ceiphied
Posty: 1556
Nowa Sól - Zielona Góra

Napiszę jedno - co za dużo to nie zdrowo ! ;]


''Sztylet rani ciało, słowo - umysł.'' - Menander


Wysłany: 2010-05-14 20:36 Zmieniony: 2010-05-14 20:40

[quote:47567d3178="Nuta"]Wolę być fanatyczką naukową.
[/quote:47567d3178]
Często za takiego mnie mają Ci co mnie jeszcze dobrze nie znają.
[quote:47567d3178="Pan"]
To jest tautologia, "za dużo" już oznacza brak optymalności.[/quote:47567d3178]

E... to tylko przysłowie... A "przysłowia są mądrością narodu" chociaż często wzajemnie się wykluczają :)


Co masz zrobić dzisiaj zrób jutro !! ------------------------------------------------- Ps. Jako, że koleżanka z oburzeniem stwierdziła że mój światopogląd jest odrażający i rodem ze średniowiecza myślę że będę tu pasował :P


Wysłany: 2010-05-14 21:06

Ceiphied (Bicz)
Ceiphied
Posty: 1556
Nowa Sól - Zielona Góra

[quote:0d3cfbf6e2="Pan"][quote:0d3cfbf6e2="Ceiphied"]Napiszę jedno - co za dużo to nie zdrowo ! ;][/quote:0d3cfbf6e2]

To jest tautologia, "za dużo" już oznacza brak optymalności.

Kwestia właśnie w określeniu, KIEDY jest za dużo. A tu zaczyna się problem. :)[/quote:0d3cfbf6e2]

Jeżeli się na czymś nie zna to wiadomo, że nie ma ''optymalności'' .


''Sztylet rani ciało, słowo - umysł.'' - Menander


Fanatyzm Wysłany: 2010-05-15 01:58 Zmieniony: 2010-05-15 02:06

[quote:6a01f8ea82="Envy"]1.Fanatyków ( zwłaszcza religijnych).[/quote:6a01f8ea82]
Fanatykiem [color=YELLOW:6a01f8ea82]może i nie[/color:6a01f8ea82], ale już posądzano już mnie o dewotyzm nie wiem czy słusznie bo staram się być w miarę religijny chociaż wiem że to nie nazbyt odpowiedni portal aby się tym chwalić
[quote:6a01f8ea82="Envy"]2.Hipokrytów.[/quote:6a01f8ea82]
[color=YELLOW:6a01f8ea82]Odpada!! [/color:6a01f8ea82]
[quote:6a01f8ea82="Envy"]3.Materialistów.[/quote:6a01f8ea82] [i:6a01f8ea82](chciałoby się zażartować że zwłaszcza dialektycznych) ;P [/i:6a01f8ea82]...
Materializm też [color=YELLOW:6a01f8ea82]odpada!![/color:6a01f8ea82] bo romantykiem jestem... (ale tak naprawdę nie wiem co jest gorsze )


Co masz zrobić dzisiaj zrób jutro !! ------------------------------------------------- Ps. Jako, że koleżanka z oburzeniem stwierdziła że mój światopogląd jest odrażający i rodem ze średniowiecza myślę że będę tu pasował :P


Wysłany: 2010-05-15 13:10

Hehehe,myślałam,że to temat o fanatykach,ale niech będzie :P

Jeśli chodzi o nienawiść do poszczególnych grup ludzi,to prędzej bym musiała za*ebać z przynajmniej 80% populacji ludzkiej,a może i nawet zniszczyć świat i stworzyć go od nowa wg.swojego 'widzimisię' :>


Be hard and fucking heavy-ludzie nie lubią,gdy odnosisz sukces.


Fanatyzm Wysłany: 2010-05-15 16:27 Zmieniony: 2010-05-15 16:31

[quote:bcd79ce130="Envy"]Nienawidze mniej :
1.Chwalipięt.
2.Lizusów.
3.Beszczelnych kłamców (np. polityków :) )[/quote:bcd79ce130]
No nie ukrywam że powyżsi nie są delikatnie mówiąc nadzwyczaj sympatyczni
[quote:bcd79ce130="Envy"]4.Osoby, które nie potrafią przyznac się do winy.[/quote:bcd79ce130]społeczeństwo nie docenia osób przyznających się do własnych słabości i błędów... tego typu osoby stają się obiektem kpin większości nie potrafiącej się przyznać do winy a chcących w ten sposób podbudować poczucie niskiej wartości
[quote:bcd79ce130="Envy"]
Nie nienawidze (XD):
1.Racjonalistów.[/quote:bcd79ce130]
Nie zawsze racjonaliści rację mają
[quote:bcd79ce130="Envy"]2.Ludzi odważnych ( odwaznych a nie takich co myślą, że są odważni :))[/quote:bcd79ce130]
Zależy jak zdefiniować odwagę... :) większość społeczeństwa niestety definiuje ją tak -> "foczki doceniają ziomków potrafiących wyskoczyć do ochroniarza na dyskotece" wg takiej definicji wolę pozostać tchórzem :)
[quote:bcd79ce130="Envy"]
3.Ludzi skromnych.[/quote:bcd79ce130]
A ja powiem więcej skromnych to nawet lubię :)

[quote:bcd79ce130="Envy"]A teraz ide się poturlać po podłodze .[/quote:bcd79ce130]
Mam nadzieję że uprzednio odkurzyłaś mieszkanie :)
~~~~~~~
[quote:bcd79ce130="Nuta"]Hehehe,myślałam,że to temat o fanatykach,ale niech będzie :P
[/quote:bcd79ce130]
Rozmawiamy przecież o fanatyczniej nienawiści :P :P :P (chociaż myślę że w powyższym wypadku jest ona jedynie nielubieniem "poetycko pikantnie przerysowanym" )



Co masz zrobić dzisiaj zrób jutro !! ------------------------------------------------- Ps. Jako, że koleżanka z oburzeniem stwierdziła że mój światopogląd jest odrażający i rodem ze średniowiecza myślę że będę tu pasował :P


Wysłany: 2010-05-15 16:54 Zmieniony: 2010-05-15 17:17

[quote:ece5ef5796="wolfj23"]
Rozmawiamy przecież o fanatyczniej nienawiści :P :P :P [/quote:ece5ef5796]

No w sumie tak-ślepa nienawiść też może się klasyfikować pod fanatyzm :D

[quote:ece5ef5796="wolfj23"]
(chociaż myślę że w powyższym wypadku jest ona jedynie nielubieniem "poetycko pikantnie przerysowanym" ) [/quote:ece5ef5796]

Hm,czyli groteskowy zarys poglądów? Mogę tu powiedzieć,że albo ktoś chce robić dym bez ognia,albo ta rozmowa zmierza ku nicości .
Ale dzięki za oświecenie,że jesteśmy w temacie :P
P.S.Heh,nie ma to jak 'porządne' cytowanie... [color=green:ece5ef5796](Jak ktoś chce, to można, dop. Pan)[/color:ece5ef5796]


Be hard and fucking heavy-ludzie nie lubią,gdy odnosisz sukces.


Wysłany: 2010-05-15 17:40 Zmieniony: 2010-05-15 17:41

[quote:6dc5d9ce17="Envy"]to przeciez napisałam że lubie ludzi odwaznych a nie tych co im sie tylko tak wydaje. Przykład który przytoczyłeś trafnie pokazuje to co komuś może się odwagą wydawać. A jest najzwyczajniejszą głupotą :).[/quote:6dc5d9ce17] Jasne, zrozumiałem Twoje intencje :) Ale jakiś czas temu ktoś kogo nie nazwałbym raczej kolegą z podstawówki chwalił mi się czymś podobnym Pewnie dlatego cisnęło mi się to na język. A jeszcze powiem że spotykałem się nawet z wyrażaniem podziwu z nutą zazdrości i uwielbienia dla tak rozumianej odwagi... Oczywiście nie padło to z ust osób których uważam za kolegów...


Co masz zrobić dzisiaj zrób jutro !! ------------------------------------------------- Ps. Jako, że koleżanka z oburzeniem stwierdziła że mój światopogląd jest odrażający i rodem ze średniowiecza myślę że będę tu pasował :P


Wysłany: 2010-05-16 08:53

black_gothic (Bicz)
black_gothic
Posty: 672
Lublin w pobliżu

A ja nie lubię nienawidzieć.
Nie lubie i nie sznuję wszystkich nienawidzących.
Zawsze ktoś może powiedzieć,dziś nienawidzimy inwalidów, jutro grubych a pojutrze majacych złe oceny z matematyki.


Bo ja z przeklętych jestem tego świata, Ja bywam dumny i hardy


Wysłany: 2010-05-16 21:16

[quote:1e4502f0dc="Pan"]To może być dla Ciebie szok, ale.. jest takie radio...

--
A na równi z nienawiścią moherów występuje nienawiść do moherów, podobny fanatyzm.[/quote:1e4502f0dc]
I tak koło się zamyka.


Be hard and fucking heavy-ludzie nie lubią,gdy odnosisz sukces.


Wysłany: 2010-05-16 22:53

często odnoszę wrażenie, że "fanatyzm" dla każdego oznacza coś innego...

niektórzy za fanatyzm (religijny) uważają publiczne przyznawanie się do wiary i chodzenie co niedziele do kościoła...

nie zgadzam się z tym osobiście.

Co do moherów i ich radia. Czy to naprawdę jest fanatyzm religijny ? bo dla mnie uwielbienie dla ojca dyrektora mija się z religią. Choć oczywiście gdzieś musiało to mieć swój początek.


"Music is my power, Music is my life"


Wysłany: 2010-05-16 23:26

MetalShaggy (Bicz)
MetalShaggy
Posty: 1
Piotrków Tryb.

[quote:b6cb8c703b="Envy"]Bo nie bardzo rozumiem dlaczego one tak ciągle psioczą na " żydów i masonów" ?.[/quote:b6cb8c703b]
1. Radio
2. Ci starsi ludzie jeszcze pamiętają jak to Żydzi pracowali w SB i UB, to oni najbardziej tępili AKowców, przykład jednego z nich ? Niejaki pan Józef Światło albo jak kto woli Izak Fleischfarb. A w czasie wojny wielu Żydów należało do NKWD (oczywiście mówię tutaj o okresie gdy ZSRS przeszło na stronę aliantów) i jak tu oni mają ich lubić ?
No a masoneria ogólnie się źle kojarzy, bo to jakby nie patrzeć bractwa elitarne owiane wieloma tajemnicami, a lud nie lubi takich "organizacji", o których nic nie wiadomo



Wysłany: 2010-05-17 16:29 Zmieniony: 2010-05-17 18:22

[quote:86f8502718="MetalShaggy"][quote:86f8502718="Envy"]Bo nie bardzo rozumiem dlaczego one tak ciągle psioczą na " żydów i masonów" ?.[/quote:86f8502718]
1. Radio
2. Ci starsi ludzie jeszcze pamiętają jak to Żydzi pracowali w SB i UB, to oni najbardziej tępili AKowców, przykład jednego z nich ? Niejaki pan Józef Światło albo jak kto woli Izak Fleischfarb. A w czasie wojny wielu Żydów należało do NKWD [/quote:86f8502718]
Polecam artykuł „Żydzi w kierownictwie UB. Stereotyp czy rzeczywistośćω” z Biuletynu IPN 11/2005 s.39

http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/24/1364/nr_112005.html

[quote:86f8502718="IPN"]
Analizie poddano zawartość Informatora MSW oraz akt osobowych 450 osób zajmujących kierownicze stanowiska w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego oraz 249 z Komitetu do spraw Bezpieczeństwa Publicznego, uzupełnioną o dane zaczerpnięte z innych źródeł. Jak pokazują jej wyniki, w latach 1944–1954 na 450 osób pełniących najwyższe funkcje w MBP (od naczelnika wydziału wzwyż) 167 było pochodzenia żydowskiego (37,1 proc.).
[/quote:86f8502718]

37% kiedy powojenna społeczność Żydowska stanowiła kilkaset tysięcy to dość duża nadreprezentacja...
[color=YELLOW:86f8502718]Nikt nie ma prawa obwiniać za to narodowości Żydowskiej[/color:86f8502718]bo winić należy winowajców!! a każdym narodzie są i byli zbrodniarze... jednak duży udział tych osób w represjach stworzył taki a nie inny obraz...

wiadomo za ile mordów odpowiedzialne UB niestety nasze babcie to pamiętają... młodzi tylko słyszeli o zbrodniczych Polakach w Jedwabnem i Kielcach... "na szczęście" starzy poumierają i nikt o udziale Żydów w UB nie będzie pamiętał o złych Polakach przypomną nam media, a o dobrych Polakach już i tak nikt nie pamięta

Oczywiście te 37% [color=YELLOW:86f8502718]nie wzięło się ze szczególnego upodobania do komunizmu wśród Żydów to raczej twierdzenie nieuprawnione!!![/color:86f8502718] po prostu Żydowscy komuniści uciekli przed Niemcami do ZSRR ten komunistów chętnie przyjął, a że znali polski to wykorzystano ich przy budowaniu PRL (oczywiście bywały też represje antyżydowskie w ZSRR)

przy okazji mamy osoby znane jak Jakub Berman (nadzór nad represjami przeciw AK, BCh, NSZ, Hilary Minc (minister przemysłu PRL) , )Salomon Morel (oskarżony o zbrodnie przeciw ludzkości

no i sprawę mordu w koniuchach
http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/245/114/Informacja_o_sledztwie_dotyczacym_zbrodni_popelnionej_w_Koniuchach.html
[quote:86f8502718="IPN"]Wieś Koniuchy była dużą, polską wsią, liczyła ok. 60 zabudowań i ponad 300-tu mieszkańców(...)
grupa partyzantów sowieckich otoczyła wieś i ok. 5-tej rano przystąpiła do ataku(...)
Część ofiar spłonęła w swych domach, część zginęła od strzału z broni palnej. Wśród ofiar byli mężczyźni, kobiety i małe dzieci. Spalono większość zabudowań,(...)
Atak na Koniuchy przeprowadziła 120-150 osobowa grupa partyzantów sowieckich pochodzących z różnych oddziałów stacjonujących w Puszczy Rudnickiej(...)
[color=YELLOW:86f8502718]Należeli do nich[/color:86f8502718] m. in. partyzanci żydowscy, [color=YELLOW:86f8502718]uciekinierzy z gett w Kownie i Wilnie.[/color:86f8502718](...)
[/quote:86f8502718]
Wydawać by się mogło że jak ktoś sam uciekł z getta to odechce mu się jakiejkolwiek przemocy... ale cóż...


Co do masonów to wielu przedstawicieli występowało przeciw chrześcijaństwu więc sam do nich sympatią też nie pałam chociaż znam np "Listy do młodego przyjaciela" St. Thugutta (przedwojenny działacz ludowy ) i mam o tej broszurce dobre zdanie :)


Co masz zrobić dzisiaj zrób jutro !! ------------------------------------------------- Ps. Jako, że koleżanka z oburzeniem stwierdziła że mój światopogląd jest odrażający i rodem ze średniowiecza myślę że będę tu pasował :P


Wysłany: 2010-05-17 20:18

[quote:67739dba03="Pan"]"Jak pokazują jej wyniki, w latach 1944–1954 na 450 osób pełniących najwyższe funkcje w MBP (od naczelnika wydziału wzwyż) 167 było pochodzenia żydowskiego (37,1 proc.).[/quote:67739dba03] sam ŻIH na konferencji w latach 90 podał podobne opracowanie chociaż o jakieś wynik był o 30 osób mniejszy

[quote:67739dba03="Pan"]Cóż, "pochodzenia polskiego" są wszyscy aktorzy i sportowcy świata, jak można w telewizji czasem usłyszeć."[/quote:67739dba03]
Tak jak i polskiego są wszyscy szmalcownicy... i kolaboranci.

Żagiew i udział Judenratów jest pomijany...

Żydówkę Hannah Arendt za wspomnienie tego faktu w swojej książce... niektórzy nazwali antysemitką (czy to nie nienawiść?)

[quote:67739dba03="Pan"] Nieszczęśliwe sformułowanie na temat doszukiwania się takiego czy innego przodka, nic istotnego, a już może nienawiści pomagać.[/quote:67739dba03] Poruszyłem ten temat ze względu na nienawiść lub jak kto woli nieuctwo redaktorów zachodnich mediów, którzy mówią o "polskich obozach" i współpracy chętnej współpracy całego narodu polskiego z Hitlerem... "polscy faszyści" "polscy naziści" tu nikt się nie przejmuje że to nienawiści może pomagać za to nie mówi się na zachodzi "niemieccy naziści" to już nie jest poprawne...
Takie głupoty przy braku zdecydowanych odpowiedzi ze strony naszych ambasad i instytucji państwowych prowadzą właśnie do nienawiści...

Nie podoba mi się przypisywanie winy do całego narodu. W tym wypadku do narodu Polskiego z którego przedstawiciela sam się uważam :) Będąc świadomy faktu że mam dalekich przodków innych narodowości, a także krewnych innych wyznań :)


Co masz zrobić dzisiaj zrób jutro !! ------------------------------------------------- Ps. Jako, że koleżanka z oburzeniem stwierdziła że mój światopogląd jest odrażający i rodem ze średniowiecza myślę że będę tu pasował :P


Wysłany: 2010-05-17 21:46

Swoją drogą nie bardzo chciałbym się zgodzić z twierdzeniami że nasze babcie i dziadkowie są mało tolerancyjni.

Przyznam się na Niemców, Ukraińców, komuchów (zależy w kto gdzie mieszkał i z kim się spotkał) mają cięte języki... przeżyli wojnę i się im nie dziwie. Widzieli okropności łapanki, siedzieli w obozach lub mieli tam rodziny widzieli egzekucje ginęli im bracia, siostry, małżonkowie, rodzice... Gdy okupant za ukrywanie partyzanta całą wieś palił, a za ukrywanie Żyda mordował całą rodzinę... Nasi po wojnie nie prowadzili masowych rozstrzeliwań jeńców niemieckich... Powstańcy warszawscy nie rozstrzeliwali masowo rozbrojonych jeńców (wiem były przypadki że komuś puściły nerwy) starano się jednak walczyć z honorem. Oni byli ofiarami wszystkich okropności wojennych i prześladowań okresu stalinizmu a jednak potrafili zachować człowieczeństwo. Dziś kiedy wykładowcę który dał proste pytania i zapowiedział przed kolokwium że ściągać nie pozwala i że wstawi dwóje za ściąganie nazywa się brzydkim słowem na S... a inni jeszcze mówią że należy mu za to zaje*** a takie są przecież zasady że za ściąganie jest 2. Jeśli się czegoś nie nauczyłem to jest moja wina (pomijając nieudolnych i wrednych prowadzących -tamten doktorek taki nie był!). Mówili to ludzie z mojej grupy studenci przyszła elita intelektualna uważająca się za wykształconą i tolerancyjną młodzież. Zastanawiam się czy byliby oni w stanie dorównać w tolerancji obecnym moherom gdyby znaleźli się teraz w podobnej jak oni kiedyś sytuacji.


Co masz zrobić dzisiaj zrób jutro !! ------------------------------------------------- Ps. Jako, że koleżanka z oburzeniem stwierdziła że mój światopogląd jest odrażający i rodem ze średniowiecza myślę że będę tu pasował :P


Wysłany: 2010-05-21 02:13 Zmieniony: 2010-05-21 02:29

[quote:1f0bfb6f29="sphinxia"]Skoro już mowa o tolerancji...
Cały czas teraz jest głośno o aferze jaką wywołał dwusetny odcinek "South Park".
No bo misiu.
Sprzeciwy, protesty, nawet groźby - to dopiero się nazywa fanatyzm.
[/quote:1f0bfb6f29]
A co było w 200 odcinku??
Ogólnie śmieszny serial za wiele odcinków nie widziałem ale czasem rzeczywiście przeginali... myślę że byli na tyle zdolni żeby przegiąć jeszcze bardziej...

Samo to że ktoś protestuje nie oznacza fanatyzmu :) no więc co było w tym odcinku??

EDIT:

ok już sam znalazłem
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Poderzniemy-wam-gardla-za-Allaha-w-South-Park,wid,12200038,wiadomosc.html?ticaid=1a33a

[quote:1f0bfb6f29]pojawił się prorok Mahomet w przebraniu wielkiego misia, a także Budda, wciągający narkotyki
[/quote:1f0bfb6f29]
Matt i Trey zupełnie zapomnieli że jedyną religią z której można bezkarnie kpić jest to obrzydliwe fanatyczne chrześcijaństwo, nikt cię wtedy nie napadnie, nikt nie zadźga nożem... co najwyżej babcie zostaną po mszy i zmówią nienawistny różaniec w intencji grzesznika z prośbą o nawrócenie...
~~~
Czasem też kpienie z religii zakrawa na fanatyzm... ostatnio pełno tego


Co masz zrobić dzisiaj zrób jutro !! ------------------------------------------------- Ps. Jako, że koleżanka z oburzeniem stwierdziła że mój światopogląd jest odrażający i rodem ze średniowiecza myślę że będę tu pasował :P


Wysłany: 2010-05-21 07:55

black_gothic (Bicz)
black_gothic
Posty: 672
Lublin w pobliżu

No ...zapomniałeś , chrześcijanie przez 1000 lat nawracali ogniem i mieczem, takie tam wyrzynanki - Jerozolima, eliminacja Prusy i Indianie, palenie mądrzejszych i ateistów, no i kobiet tzw czarownic .
Można by było im to wybaczyć ale palenia żywcem kotów ... NIGDY.


Bo ja z przeklętych jestem tego świata, Ja bywam dumny i hardy


Wysłany: 2010-05-24 21:04

black_gothic (Bicz)
black_gothic
Posty: 672
Lublin w pobliżu

Jak dobrze pogrzebać to znajdzie się w pobliżu pozytywnego fanatyka.Ja takich spotkałam w Lublinie i bardzo się z tego cieszę.Tacy ludzie po prostu porywają za sobą.
No.. i nie nawracają tylko zarażają swoją pasja.


Bo ja z przeklętych jestem tego świata, Ja bywam dumny i hardy


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło