Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Fanatyzm. Strona: 2

Artykuł: Fanatyzm

Wysłany: 2010-05-25 22:00

black_gothic (Bicz)
black_gothic
Posty: 672
Lublin w pobliżu

U nas Bystrzyca nie wylała i mogę sobie pierdoły wypisywać.


Bo ja z przeklętych jestem tego świata, Ja bywam dumny i hardy


Wysłany: 2010-05-25 22:04

[quote:4edeaf2f2d="black_gothic"]U nas Bystrzyca nie wylała i mogę sobie pierdoły wypisywać.[/quote:4edeaf2f2d]
Ekhem,będę upierdliwa może,ale przypominam,że został wcześniej założony temat specjalny do takich rozmówek o powodziach.
http://www.darkplanet.pl/forum/posts/6658/page:2#193966


Be hard and fucking heavy-ludzie nie lubią,gdy odnosisz sukces.


Wysłany: 2010-05-31 00:54 Zmieniony: 2010-05-31 01:48

[quote:162e875d3d="black_gothic"]No ...zapomniałeś , chrześcijanie przez 1000 lat nawracali ogniem i mieczem, takie tam wyrzynanki - Jerozolima, eliminacja Prusy i Indianie, palenie mądrzejszych i ateistów, no i kobiet tzw czarownic .[/quote:162e875d3d]
Takie nawracanie nie wynikało z religii a wręcz jej przeczyło (udowodniła to polska delegacja na sobór w Konstancji z Pawłem Włodkowicem (doktorem teologii, wykładowcą UJ) na czele - każda narodowość nawet pogańska ma prawo do życia w pokoju na własnej ziemi i suwerenności swego państwa... pisałem coś na ten temat więcej w innym wątku dlatego zainteresowanych odsyłam do http://pl.wikipedia.org/wiki/Sob%C3%B3r_w_Konstancji#Sob.C3.B3r_w_Konstancji_a_sprawa_polska

To polityka wmieszała się w religie pierwsza... z chwilą gdy pozwolono w cesarstwie rzymskim wyznawać chrześcijaństwo, (chrześcijanie byli wtedy bardzo pokojowi) zaczęły pojawiać się teorie o wojnie sprawiedliwej często później i tak naginane...

A traktowanie kobiet w średniowieczu wynikało raczej ze struktury społecznej - feudalizm - ważne było dziedziczenie i często także pierworodne... nie dało się jak u Celtów po mieczu i kądzieli silniejsi fizycznie wygrali... oczywiście próbowano to motywować "religijnie" ale to tylko naciągane bzdury były...

A ja lubię inteligentne kobiety i jako przeciwnik patriarchalnych związków (dla mnie to żaden związek) naraziłem się już za poglądy kilku kolegom :P

O na trójce jest właśnie audycja... o męskości jest wywiad z psychoterapeutą - mówią ze tacy jak ja nie mają łatwo
~~~
a tak na marginesie mówią też o facetach na prowincji... jako że często poruszasz temat prowincji to powiem że w audycji postawiono tezę
... ze wielu mężczyznom z prowincji wydaje się że już z samej męskości im się należy... za to kobiety częściej wyjeżdżają na studia się kształcić...

[quote:162e875d3d="black_gothic"]Można by było im to wybaczyć ale palenia żywcem kotów ... NIGDY.[/quote:162e875d3d]A Chinach też pałaszują kociaki...
[color=YELLOW:162e875d3d]o rety chciałem edytować... a zamiast edycji wysłało się drugi raz czy mógłbym prosić moderatora o tylko zostawienie tego drugiego postu... przepraszam za kłopot[/color:162e875d3d]


Co masz zrobić dzisiaj zrób jutro !! ------------------------------------------------- Ps. Jako, że koleżanka z oburzeniem stwierdziła że mój światopogląd jest odrażający i rodem ze średniowiecza myślę że będę tu pasował :P


Wysłany: 2010-06-05 03:47 Zmieniony: 2010-06-05 03:48

Fanatyzm to klapki na oczy dajace pełnie zczescia bezgranicznie oddanym,to preciez to samo co ostra narkomania



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło