Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Kroniki ptaka narzekacza - ''Jadą Polacy autostradą''. Strona: last

Artykuł: Kroniki ptaka narzekacza - ''Jadą Polacy autostradą''

Kroniki ptaka narzekacza - ''Jadą Polacy autostradą'' Wysłany: 2008-09-16 11:11

mara (Primogen)
mara
Posty: 509
Kotlina Kłodzka, Wratislavia

"Kurwa mać" to chce się krzyknąć, widząc niektóre niezwykle logiczne ograniczenia prędkości na naszych cudownych drogach :roll: A co do psychopatów, to powinno się wprowadzić przymus przeprowadzania badań psychologicznych, zanim się da komuś prawko. Ilu mniej kierowców by wtedy było... Jaki luz na drogach 8)


"Nagość, phoszę państwa, jest demagogiczna, jest wphost socjalistyczna, bo i cóż by było, gdyby gmin odkhył, że nasza dupa taka sama?!"


Wysłany: 2008-09-16 18:56

A mi to tylko szkoda ludzi, którzy giną przez takie tałatajstwo, no i rzecz jasna drzewek :P


:)


Wysłany: 2008-09-17 18:10

Tak mi się skojarzyło czytając ten tekst.
Na "przelotówce" biegnącej przez Wołów sporo takich "przypadków" jak wymienieni w artykule próbowało pobijać rekordy prędkości.
Na jednym ze skrzyżować zbudowali malutkie rondo. Efekt ? Po jednej ze stron drogi, jakieś 10+ metrów, zaczynają się działki. Po wprowadzeniu ronda zdarzały się przypadki że maska samochodu lądowała parę działek w głąb.
To tak a propos humanitarnych metod


"Biblioteka broni się sama, jest niezgłębiona jak prawda,która w niej gości, zwodnicza jak kłamstwa,które są jej powierzone." Umberto Eco, Imię Róży.


Re: Kroniki ptaka narzekacza - ''Jadą Polacy autostradą'' Wysłany: 2008-09-19 22:40

[quote:ab332171dd="mara"]A co do psychopatów, to powinno się wprowadzić przymus przeprowadzania badań psychologicznych, zanim się da komuś prawko. Ilu mniej kierowców by wtedy było... Jaki luz na drogach 8)[/quote:ab332171dd]

Pomysł bardzo zacny ale obawiam się, że niestety kompletnie nie do zrealizowania


Co Cię nie zabije to Cię wzmocni. Zbliżam się ku nieśmiertelności.


Wysłany: 2008-09-22 08:50

Testy psychologiczne, jeśli ktoś jest sprytny (albo szybko dowie się z netu lub z prasy (a przecież dowie się, już wiadomo gdzie stoją radary i które są czynne a które to pudła) idzie łatwo przekłamać (wiem bo pracuję między innymi z testami psychologicznymi i badającymi IQ i obecnie standardowe znam na pamięć) więc ten pomysł jest do bani.
Ja się czasem boję jeździć po drogach, mam rodziców lekarzy i najświeższe wiadomości kogo ostatnio potrącono , gdzie i gdzie znaleziono zwłoki - rekordem była doba szukania, a znalezisko poleciało aż na drzewo.
Ronda... hahaha...Wybudowali rondo na trasie do Poznania którą codziennie jeżdżę i albo jest korek, albo można sobie pooglądać, jak ktoś znów stwierdził Tirem, że pojedzie przez środek, nie oszczędzając nawet lampy. (przynajmniej ludzie mają pracę)
Staram się jeździć przepisowo, fakt, w niektórych miejscach ograniczenia prędkości są trochę przesadzone, ale chyba lepiej zapobiegać, nim potem zbierać, tylko co z tego, jak ja jadę przepisowo, a obok jakiś wariat z muzą na cały regulator nadaje z taką prędkością, że czuję jak mnie powiew znosi na pobocze, albo wyprzedza na 3.
Uważam, że tylko surowsze kary mogłyby powstrzymać takich ludzi. Dużo surowsze. Nie jakieś tam punkty, ale odebranie prawka na amen, rekfiracja auta, wysokie kary pieniężne, procesy więzienie, publiczne narobienie wstydu i pokazanie wybryków takiej osoby byle by w sposób taki, by nie był to powód do chwalenia się kolegom.


Let go, it's all wright, cause there is beauty in breakdown


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło