Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Dimmu Borgir - In Sorte Diaboli. Strona: 1

Artykuł: Dimmu Borgir - In Sorte Diaboli

Dimmu Borgir - In Sorte Diaboli Wysłany: 2007-08-27 09:16

Hmmmm, zespół kontynuuje styl, jest trochę prościej, ale za to bardziej wyraziscie. nie podobaja mi się troche wokale Vortexa (a zawsze go lubiłem) - trochę za wysokie. Jest sporo powtórzeń, nie czuć, że to concept-album. Kto nie lubił zespołu wczesnie to nie nie polubi. Kto lubił, temu "In sorte diaboli" sie spodoba. Dla mnie lepsze od 2 poprzednich krązków, ale bez zaskoczenia. nie ma rozczarowania, nie ma zachwytu, jest nieźle.


.


Dimmu Borgir - In Sorte Diaboli Wysłany: 2007-08-27 10:06

Zgadzam się z Tobą, Harlequin - "In Sorte Diaboli" przebija dwa poprzednie ich wydawnictwa, ale Ci, którzy słuchają Dimmu Borgir od początkowych albumów, nie będą tym krążkiem zachwyceni :? brakuje tego dawnego, brudnego klimatu, który tkwił w utworach Dimmu np. na płycie "Stormblåst" czy "Enthroned Darkness Triumphant"... mnie się osobiście "In Sorte Diaboli" podoba, ale jednak nie ma jak Ich pierwsze płyty :twisted: :twisted:


Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning...


Wysłany: 2007-08-27 10:11

O tak ! "Stormblast" może był prościutki, ale miał charyzme :)


.


Dimmu Borgir - In Sorte Diaboli Wysłany: 2007-08-27 10:25

no dokładnie - był genialny w swojej prostocie i surowości :twisted: jak prawdziwy, dobry black... a teraz, te nowsze płyty... dobre, ale brakuje "tego czegoś" :twisted: :twisted: :twisted:


Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning...


Wysłany: 2007-08-27 10:30

Nie, no, "Puritinical costam costam" nie zdzierże ! Płytka ta wygrywa konkurs na najgłupszy tytuł !!! :twisted:


.


Dimmu Borgir - In Sorte Diaboli Wysłany: 2007-08-27 10:36

"Puritanical Euphoric Misantrophia" :twisted: no tytuł mało ambitny, ale sam Harlequinku powiedz - ile jest fajnych, ambitnych tutułów płyt z gatunku black metalu? uwielbiam ten gatunek muzyki, praktycznie nim żyję, ale czasem ręce opadają :lol: to samo się tyczy blackowych teledysków :twisted:


Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning...


Dimmu Borgir - In Sorte Diaboli Wysłany: 2007-08-27 10:41

trafna uwaga, Cowboy-78 - faktycznie, muzycznie płyta "Stormblåst" wcale nie jest taka prosta i mówię to jaka muzyk (basistka). Jednak dla kogoś, kto nie gra na żadnym instrumencie i się technicznie nie zna, płyta może sprawiać wrażenie prostej. Takie moje zdanie


Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning...


Re: Dimmu Borgir - In Sorte Diaboli Wysłany: 2007-08-27 10:53

[quote:17aa2b4e8b="Cowboy-78"][quote:17aa2b4e8b="Decadence"]trafna uwaga, Cowboy-78 - faktycznie, muzycznie płyta "Stormblåst" wcale nie jest taka prosta i mówię to jaka muzyk (basistka). Jednak dla kogoś, kto nie gra na żadnym instrumencie i się technicznie nie zna, płyta może sprawiać wrażenie prostej. Takie moje zdanie[/quote:17aa2b4e8b]

nawet totalny laik słyszy tempo gitar i wirtuozerię klawiszy.[/quote:17aa2b4e8b]

wierz mi, że nie zawsze. dla większości laików, tempo gitar to nic. liczą się tylko "solówy", które tak naprawdę są banalnie proste, a tylko fajnie brzmią. ale nie ma co się nad tym rozwodzić :wink: my wiemy o co chodzi :twisted:


Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning...


Wysłany: 2007-08-27 10:57

Jest i nasz Kałboj :) wiesz, dla kmogoś kto nie gra na instrumentcie to nawet "zawsze tam gdzie ty" Lady Pank będzie trudne. Szkoda mi ciebie, że "męczysz" te 4 strunki , naucz sie w końcu grać - wtedy i Dimmu Borgir nie będzie dla ciebie "techniczny", bo poki co to wszystko dla ciebie JEST techniczne :lol: akurat "Stormblast" lubie, ma fany klimat i ciekawe kawałki, ale jeśli chcę posłuchac technicznego wymiotu to sięgam po coś innego :lol:


.


Dimmu Borgir - In Sorte Diaboli Wysłany: 2007-08-27 11:00

a po co konkretnie Harlequinku sięgasz, jak chcesz posłuchać "technicznego wymiotu" ?


Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning...


Wysłany: 2007-08-27 11:09 Zmieniony: 2007-08-27 11:24

... a ja tam nie gram na zadnym instrumencie ale zdaje sobie sprawe ze plytka nie jest banalna, ja jeszcze lubie "For All Tid" i "Spiritual Black Dimensions", ale w sumie w kazdej ich plycie znajde cos dla ucha :twisted:
a co sadzicie o ostatnim teledysku: "The Serpentine Offering", bo za pierwszym razem mi sie podobo ale w sumie to nie postarali sie :evil:


http://imperiummetalu.pl/


Wysłany: 2007-08-27 11:17

[quote:40f14a7285="BarTolmai"]Gniew, a cos Ty takiego zgryzliwca dostal?

[b:40f14a7285]Decadence[/b:40f14a7285] solowy sa banalnie proste? eee... a mozna wiedziec od jak dawna na basie grasz? :)

[quote:40f14a7285="Slatanic"]na Puritanical Euphoric Misanthropia znajdują się moim zdaniem najlepsze kompozycje jakie kiedykolwiek udało się tej ekipie stworzyć. Potężne, bardzo selektywne brzmienie, utwory bardzo ciekawe, zagrane z pomysłem Exclamation Idea[/quote:40f14a7285]

o! i tu widze zdanie fach majstra![/quote:40f14a7285]

bo poruszany jest newralgiczny temat kultowego Dimmu Borgir :twisted: i techniczności płyty "Stormblast" :twisted:


.


Wysłany: 2007-08-27 12:22

[quote:00ca4352ad="Cowboy-78"]Wiesz- nigdy mnie nie słyszałeś -mało tego, nigdy nie widziałeś nawet mojego sprzętu - więc nie masz pojęcia ani jak, ani na czym gram - więc lepiej zamilcz nim się skompromitujesz do reszty. Nigdzie nie twierdziłem że dla mnie Stormblast jest "techniczny" - tylko że jest bardziej zaawansowany niż TY twierdzisz.
A co do nauki gry - gram ..naście lat i komu jak komu ale nie tobie mnie oceniać - może sam weźmiesz wiosło i pokażesz co potrafisz?[/quote:00ca4352ad]

1.jakoś nie chcę cie usłyszeć
2.widze ze masz małe wymagania
3.chwała ci za masochizm, że "meczysz" 4 strunki nascie lat :lol: , przypuszczam że granie sprawia Ci wielki trud :lol:


.


Wysłany: 2007-08-27 13:39

[quote:552a0aeac1="Cowboy-78"]Są też osoby co tylko słuchają, a później znawców z siebie robią - ale do sprzętu nie siądą- lepiej oceniać niż dać się ocenić.... cóż i tacy muszą być. Szkoda tylko że osobiste problemy natury kobiecej (rudej M) przenoszą na forum i to w żenującej formie docinków na temat, który tylko słyszeli....bo grać się nie odważyli...no chyba że na nerwach :twisted:[/quote:552a0aeac1]

No trudno, nie każdy ma cierpliwość do instrumentów :lol: jednak po ...nastu latach grania szukałbym innych inspiracji niż Dimmu Borgir


.


Wysłany: 2007-08-27 17:57

a dlaczego nikt nie wspomniał jeszcze o Spiritual Black Dimensions-- według wielu słuchaczy owej kapeli jest to koniec starego symfonicznego dimmu borgir później mogę oceniać jako nowy przełom "nowego" dimmu...ps. mieliśmy tutaj coś omawiać a nie kłucić ,chwalić się i znieważać...


każdy moze dązyć ale nie każdy do celu............


Wysłany: 2007-08-27 18:26

:arrow: [quote:88f4a70142="manthus"]a dlaczego nikt nie wspomniał jeszcze o Spiritual Black Dimensions[/quote:88f4a70142]
czytaj uwaznie posty innych :twisted:


http://imperiummetalu.pl/


Dimmu Borgir - In Sorte Diaboli Wysłany: 2007-08-27 22:32

klip do "The Serpentine Offering" jest całkiem konkretny :twisted: mnie się bynajmniej bardzo podoba


Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning...


Dimmu Borgir - In Sorte Diaboli Wysłany: 2007-08-27 22:37

a tak poza tym... naprawdę, nie sprzeczajmy się. Jedni grają, drudzy nie; dla jednych to jest fajne, a dla drugich tamto. Gust, to gust, a gustach się nie dyskutuje...........


Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning...


Dimmu Borgir - In Sorte Diaboli Wysłany: 2007-08-27 23:04

jest zupełnie inny chciałabym zauważyć :wink: na "Progenies of the Great Apocalypse" była inna tematyka utworu, a na "Serpentine... " inna, a więc co za tym idzie klip też...... ale jak już pisałam - o gustach się nie dyskutuje 8)


Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning...


Wysłany: 2007-08-28 12:45

[quote:48e7ff1e5f="Cowboy-78"]
Nie mogę się doczekać koncertu w Wa-wie.... zobaczymy czy to jeszcze stare dobre blackmetalowe Dimmu, czy bardziej spektakl sceniczny w stylu CoF na Metalmanii....[/quote:48e7ff1e5f]

Mam nadzieje na spektakl. Wybieram sie, wybieram...


Life is complex: it has both real and imaginary components


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło