IV Kalisz Ambient Festival
Kalisz Ambient Festiwal to pierwsza tego typu impreza w Kaliszu, mająca na celu promocję szeroko pojętej sceny elektro-ambient w południowej Wielkopolsce. Tym samym jest to doskonała okazja dla projektów muzycznych z rodzimego Kalisza i okolic.
Düsseldorf – legenda muzyki elektroindustrial z lat 80. Zespół powstał 1 stycznia 1989 roku w Katowicach i jeszcze tego samego roku zadebiutował na festiwalu w Jarocinie. Po występie na FMR Jarocin’89 duet sporo występował w całej Polsce, używając dość oryginalnego jak na owe czasy instrumentarium: głos, moog, taśma i wspierając się od czasu do czasu samplerowym akompaniamentem Dariusza Krzywańskiego ze szczecińskiego Kafla.
W połowie 1993 roku zespół zakończył działalność. Dwaj założyciele kontynuowali potem swoje kariery w zespołach: Nowy Horyzont (Białoń) i VSI (Radecki). 01.05.2014 zanotowano wznowienie działalności zespołu. W planie są liczne koncerty i wydawnictwo płytowe, muzyka krzyku i udział w nowych projektach takich jak muzyka bunkrów i ścieżka dźwiękowa dla górnośląskich zabytków…
Stara Rzeka - pod tym szyldem występuje solo Kuba Ziółek (muzyk znany m.in. z Intercity Ensemble, Alameda 3, Ed Wood, Hokei, T’ien Lai, Kapital). Zainteresowany fuzją natury i techniki tworzy muzykę na przecięciu dźwięków akustycznych, elektrycznych i elektronicznych przy użyciu gitar, efektów, sampli, instrumentów dętych oraz własnego głosu. Formuła koncertów jest dość otwarta, uzależniona od miejsca, czasu, instrumentarium i nastroju. Ziółek jest zafascynowany zarówno formami i strukturami (abstrakcyjnymi i konkretnymi), jak i czystą energią płynącą z
właściwości samego dźwięku.
Jako Stara Rzeka wydał do tej pory jeden album „Cień chmury nad ukrytym polem”, który ukazał się na CD nakładem Instant Classic i na kasecie nakładem Few Quiet People (obecnie Latarnia Records). Album został dobrze przyjęty zarówno w kraju jak i zagranicą, o czym świadczą słowa uznania i wysokie miejsca w rankingach gazet i portali takich jak: Gazeta Wyborcza, Polityka, TMobile-Music, Tygodnik Powszechny, The Quietus, Tiny Mix Tapes, Scaruffi. Symbolicznym podsumowaniem muzycznej działalności Ziółka w 2013 r była nominacja do nagrody Paszporty Polityki w kategorii muzyka popularna. Koncertował z różnymi składami na festiwalach m.in. w Londynie, Liverpoolu, Barcelonie czy Nowym Jorku.
Ziołek mieszka, nagrywa i tworzy w Bydgoszczy oraz w Tleniu w Borach Tucholskich. Jest twórcą grupy towarzysko-artystycznej Milieu L’Acéphale.