Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

III Kalisz Ambient Festiwal

Na tegorocznej edycji festiwalu wystąpią: legenda polskiej sceny alternatywnej Karpaty Magiczne, projekt Tańce Snu w skład, którego wchodzą: ceniona na scenie międzynarodowej wokalistka, pianistka i kompoztyroka muzyki awangardowej India Czajkowska i Sebastian Madejski, na co dzień lider warszawskiego zespołu Beltaine Improved, multiinstrumentalista i człowiek o niespotykanej skali głosu. Czołowy projekt sceny industrial-ambient Synapsis, [haven] elektroniczny projekt z Poznania, który wydał genialną płytę "Plastik" dla prestiżowej amerykańskiej wytwórni Tympanik Audio. Skład dopełnią: Accomplice Affair - Kaliski projekt ambientowy, posiadacz według fachowej prasy muzycznej najbardziej mrocznego albumu 2013 roku "The Zone of Silence" wydanego dzięki Zoharum Records! Canis Arboris - projekt stworzony przez lidera Gdyńskiej grupy Dogs in Trees, muzycznie obracającego się w klimatach ambientowych ze spora domieszką muzyki etnicznej. W Kaliszu zaprezentuje muzykę z jego debiutanckiej płyty "Elsewhen".

Dodatkowym smaczkiem tegorocznej edycji KAF będzie pokaz instrumentów muzycznych autorstwa Marka Styczyńskiego (Karpaty Magiczne) zatytułowany "najstarsze i najnowsze instrumenty muzyczne od paleolitu do XX wieku"

Otwarcie bram godzina 19.30 w klubie studenckim "Pod Muzami" 25 Październik 2014. Wstęp 15 PLN.

Program III Kalisz Ambient Festiwal:

19.55- rozpoczęcie festiwalu
20.05- 20.30- Canis Arboris
20.40- 21.05- Synapsis
21.15- 21.45- Accomplice Affair
21.55- 23.15- pokaz instrumentów muzycznych autorstwa Marka
Styczyńskiego oraz występ Karpat Magicznych
23.25- 00.05- [haven]
00.15- 01.15- projekt Tańce Snu


Accomplice Affair


Projekt muzyczny Przemysława Rychlika powstał w 2005 r.
Porusza się w klimatach ambient, dark wave i psychodelicznego rocka.
Accomplice Affair występował na wielu festiwalach i koncertach u boku znanych projektów muzycznych, opublikował sześć albumów studyjnych "Act of Creation" (The Eastern Front 2006), "Jezioro Wspomnień" (My Hands Music 2007), "Samotny Horyzont" (My Hands Music 2009), "Cienie" (My Hands Music 2011). Ponadto ukazała się także angielska wersja płyty " Samotny Horyzont" wydana przez Black Pyramind Records w 2009 r.
Uzupełnieniem dyskografii są pojedyncze utwory, wydane na płytach kompilacyjnych "Still the same after years" (Mizantrophy Prod 2009), Marek Styczyński "CyberTotem Remix Project" (The Word Flag 2010) oraz Recykling Sound (Plankton 2010). Najnowsza płyta zatytułowana "The Zone of Silence" została wydana dzięki oficynie wydawniczej Zoharum Records i swoją premierę miała podczas Kalisz Ambient Festiwal II 26.10.2013.

https://www.facebook.com/AccompliceAffair?fref=ts
http://www.accompliceaffair.glt.pl/


Canis Arboris

Jednoosobowy projekt muzyczny, który w 2013 roku w naturalny sposób wyewoluował z zespołu dogs in trees. Za obie projekty odpowiedzialny jest Paweł Goździewicz. Jako Canis Arboris czerpie on inspiracje z zewnętrznego świata i nadaje im formę dźwiękowych eksperymentów. Elektroakustyczne i ambientowe kolaże powstają spontanicznie, konteksty rodzą nowe skojarzenia, a każdy dźwięk jest elementem komunikacji ze słuchaczem.

Instrumentarium Canis Arboris tworzą brzmienia elektroniczne, gitary, instrumenty etniczne oraz efekty wokalne. Całości dopełniają zbierane podczas podróży nagrania terenowe i fragmenty medialnych przekazów.

W kwietniu 2013 roku w formie elektronicznej ukazał się pierwszy album Canis Arboris "Elsewhen", w chwili obecnej gromadzone są materiały na kolejną płytę.

https://soundcloud.com/canis-arboris/canis-arboris-heart-of-the-bay



TAŃCE SNU (Dances Of The Dream)
India Czajkowska& Sebastian Madejski

w składzie:
India Czajkowska- vocal, piano, flet
Sebastian Madejski- syntezatory, psałterium
Adam Rozenman- perkusjonalia
Dominik Błacha- gitara

Dwa niekonwencjonalne głosy, męski i kobiecy w onirycznych pieśniach, improwizowanych opowieściach z udziałem syntezatorów, psałterium i fletu, gitary elektrycznej. Projekt dwójki muzyków z Warszawy, który powstał trzy lata temu, łączący ambientowe brzmienia elektroniczne i akustyczne. Tym razem zespół wystąpi w kwartecie,a zaproszeni goście to Adam Rozenman i Dominik Błacha. Pierwsza płyta zespołu ukaże się we wrześniu 2014 w wydawnictwie Zoharum. W jej nagraniu wzięli udział także- Paweł
Prochnowski (Kanada) i Daniel Zorzano (Meksyk) współpracujący z Tańcami Snu od roku.

BIO muzyków:

India Czajkowska
wokalistka, kompozytorka i pianistka. Tworzy na składy kameralne jak i porusza się w eksperymantalnych przestrzeniach z użyciem elektroniki. Komponuje muzykę filmową i teatralną. Współtworzy także projekty multimedialne, łączące elementy tańca, filmu i teatru ruchu.
Wydała solowy album Cosmospir (Hic Sunt Leones , Mediolan 2008). Obecnie koncertuje m.in. z projektem Trio Mermago (Obuh Records, 2010) , MERU, a także międzynarodowym kwartetem - ARTRANCE, oraz w duecie z Davidem Kollarem. Współpracuje m.in.z: Ensemble Elektra (The Book of Time, New York), Parallel Worlds (Grecja), Tadeuszem Sudnikiem, Alio Die. Najnowsza wydana płyta to Secretia (Zoharum) w duecie z Mirrorman'em, 2013.
wiecej:
www.indiaczajkowska.com

Sebastian Madejski
na co dzień lider warszawskiego zespołu ambientowo-progresywnego
Beltaine Improved. Autor piosenek i tekstów. Wokalista o niespotykanej skali głosu i multiinstrumentalista. Współpracuje m.in. z Władysławem Komendarkiem (Komendarek Duo), formacją Shen Zou (wchodzącą niebawem mocnym krokiem na rodzimy rynek),Wojciechem Konikiewiczem i Maciejem Cierlińskim.

www.beltaineimproved.pl
http://www.myspace.com/beltaine1

Adam Rozenman instrumenty perkusyjne: afro-kubańskie, brazylijskie i blisko-wschodnie.
W Izraelu współpracował z grupą perkusyjną Mikcav i Meirą Asher, w Niemczech z Brazylijskim gitarzystą Pedro da Silva i grupą Salsa Maraca. W Polsce grał w zespołach Zukunft, Ogrody Alamut, Konoba i w zespole Magdy Piskorczyk . Grywał także z Krzysztofem Ścierańskim, Mohamedem Rasoulli i innymi. Obecnie współtworzy zespół Stilo i Martin Simon Trio a także współpracuje z Izraelskim gitarzystą Dimą Gorelik.

fragmenty koncertu, klip:
https://www.facebook.com/photo.php?v=644793422244854&set=vb.643027732421423&type=2&theater

http://www.youtube.com/watch?v=xW2NyKn6WU4

http://www.youtube.com/watch?v=9a4y1wFOEdM&feature=endscreen&NR=1



[HAVEN]

Muzyka [haven] to eklektyczny miks trip hopu, muzyki tanecznej oraz industrialu. Projekt powstał w 2005 roku z inicjatywy Marcina Jarmulskiego. [haven] ma na swoim koncie sześć albumów, pięć wydanych na rodzimym rynku przez War Office Propaganda, Rage In Eden, Zoharum oraz jeden, wydany w prestiżowym, amerykańskim Tympanik Audio.

[haven] współpracował z wieloma muzykami min. Magdą Głocką (laureatką Nagrody Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda.), Michałem Brychcym (Mojomaat).

Projekt aktywnie koncertuje i miał okazję wystąpić na następujących festiwalach min: Moravian Industrial Festival (Ołomuniec), Electronic Music Festival (Dublin), Castle Party Festival (Bolków), Wrocław Industrial Festival, Industrial Festival (Mińsk) Intermediale Festival (Legnica), Animator Festival (Poznań), Festiwal Nauki i Sztuki (piwnice pod Toruniem, występ pod Radioteleskopem) oraz wielu prestiżowych miejscach min.: Teatr Modrzejewskiej w Legnicy, CSW Łaźnia w Gdańsku, Spazio Concept w
Mediolanie, Kościół Ewangelicki (Międzybórz)

Najnowszy album zatytułowany NOIR, jest owocem współpracy z wokalistką Ewą Wymysłowską, która stała się pełnoprawnym członkiem projektu.

Tematyka albumu skupia się wokół najbardziej dramatycznych aspektów relacji damsko- męskich. NOIR jest miejscem, w którym seks i pożądanie miesza się z odrzuceniem i cierpieniem.

Album można kupić oraz ściągnąć na następującej stronie:

http://havenproject.bandcamp.com/album/noir

Oficjalna strona duetu:

http://havennoir.com/



Synapsis

Projekt powstał w 2009 roku z inicjatywy Dawida Chrapli znanego z projektu Nojsens i Andrzeja Turziaka tworzącego projekty Multipoint Injector, Wulgata i Penemue. Z połączenia tych dwóch muzycznych "profili" powstała grupa osadzona mocno w stylistyce industrialnej z domieszką akcentów dark ambient i noise. Pierwsza płyta duetu ujrzała światło dzienne - metafora dosyć niefortunna, biorąc pod uwagę posępną, choć wypełnioną pokładami pulsującej, podskórnej energii zawartość. Tytułowa "Materia"
(wydawca Zoharum Rec) przejawia się w materiale dźwiękowym poprzez przestrzenne odgłosy huty "Andrzej" - brzęk metalu, pomruki maszyn, warkot pił i dochodzące z oddali dźwięki uderzeń zanurzono w gęstych, dark ambientowych zawiesinach, dopełnianych przez umiejscowioną nieco bardziej w tle, mniej lub bardziej hałaśliwą elektronikę.

Całość materiału, jak i poszczególne kompozycje charakteryzuje tutaj pewien stopień spójności, który scala każdy utwór "Materii" narzucając mu każdorazowo nową proporcję w wykorzystaniu poszczególnych środków wyrazu, co skutecznie wprowadza słuchacza w stan zbliżony do transu, przy równoczesnym zaciekawieniu poszczególnymi dźwiękami - wszystkie zaprezentowane przez Synapsis obrazy dźwiękowe stopniowo wybrzmiewają tylko po to, by po chwili rozpocząć całą zabawę od początku i ponownie
zahipnotyzować spragnionego kolejnych wrażeń odbiorcę.



Karpaty Magiczne / The Magic Carpathians

Karpaty Magiczne rozpoczęły działalność w 1998 roku jako autorski projekt Anny Nacher i Marka Styczyńskiego pod pełną nazwą: Zaginiona Przestrzeń Karpaty Magiczne / The Lost Space Magic Carpathians Project. W założeniu autorów miał on bazować na archaicznych tradycjach muzyki rytualnej z Karpat, a szczególnie na brzmieniu tradycyjnych instrumentów muzycznych i technikach wokalnych w nowych kontekstach muzyki eksperymentalnej, technologii cyfrowej i technik pogłębionego słuchania.
W centrum zainteresowania autorów projektu są także techniki pracy z dźwiękami otoczenia i badanie krajobrazu dźwiękowego.

Od 2001 roku autorzy projektu poszerzyli swoje zainteresowania o obszary morskie, co przyniosło serię płyt z brzmieniem Bałtyku i Morza Północnego, a także eksplorowanie głosów ssaków morskich. Ukoronowaniem tego etapu pracy było opracowanie płyty dla ASCOBANS agendy ONZ z siedzibą w Bonn, która zajmuje się ochroną ssaków morskich Europy.

Od 2008 roku duet autorski Nacher / Styczyński zwrócił się w kierunku tundry za kręgiem polarnym jako ostatniemu obszarowi dzikiej przyrody w Europie. Letnie i zimowe trekkingi na terenie Sapmi / Laponii przyniosły płyty z rejestracjami dźwięków otoczenia oraz kilka utworów odnoszących się do kultury Samów, jedynego rdzennego ludu Europy o 10. tysiącach lat historii na terenie Półwyspu Skandynawskiego praktykującego joik (najstarsza wokalna tradycja Europy) i tradycyjne formy religijności.

Archaiczna, źródłowa estetyka muzyki The Magic Carpathians jest obecnie modyfikowana poprzez autorskie manipulacje elektryczne / elektroniczne i elektroakustyczne współbrzmienia z instalacjami i analogowymi urządzeniami dźwiękowymi konstruowanymi przez muzyków i ich stałych współpracowników.

Muzyczna praca Anny Nacher i Marka Styczyńskiego jest konsekwentnie dokumentowana; dotąd na kilkudziesięciu płytach wydanych w Polsce, USA, Włoszech, Szwajcarii, UK, Niemczech i Szwecji.

Projekt podczas występu w Kaliszu będzie grał swój nowy program w nurcie własnej SYMBIOTIC MUSIC, a tytuł programu to: NOISE to SILENCE!
Występ poprzedzi bardzo ciekawy pokaz/prezentacja pt: "Najstarsze i najnowsze instrumenty muzyczne: od paleolitu do XX wieku"

Główne źródła aktualnych wiadomości o koncertach, nagraniach, publikacjach oraz zasobach muzycznych do bezpłatnego odsłuchiwania publikowane są na:
www.magiccarpathians.com

...

Data:

End:

Godzina: 19:30

Miasto : Kalisz

Lokal : Pod Muzami

Kategoria : Festival

III Kalisz Ambient Festiwal
III Kalisz Ambient Festiwal

Na tegorocznej edycji festiwalu wystąpią: legenda polskiej sceny alternatywnej Karpaty Magiczne, projekt Tańce Snu w skład, którego wchodzą: ceniona na scenie międzynarodowej wokalistka, pianistka i kompoztyroka muzyki awangardowej India Czajkowska i Sebastian Madejski, na co dzień lider warszawskiego zespołu Beltaine Improved, multiinstrumentalista i człowiek o niespotykanej skali głosu. Czołowy projekt sceny industrial-ambient Synapsis, [haven] elektroniczny projekt z Poznania, który wydał genialną płytę "Plastik" dla prestiżowej amerykańskiej wytwórni Tympanik Audio. Skład dopełnią: Accomplice Affair - Kaliski projekt ambientowy, posiadacz według fachowej prasy muzycznej najbardziej mrocznego albumu 2013 roku "The Zone of Silence" wydanego dzięki Zoharum Records! Canis Arboris - projekt stworzony przez lidera Gdyńskiej grupy Dogs in Trees, muzycznie obracającego się w klimatach ambientowych ze spora domieszką muzyki etnicznej. W Kaliszu zaprezentuje muzykę z jego debiutanckiej płyty "Elsewhen".

Dodatkowym smaczkiem tegorocznej edycji KAF będzie pokaz instrumentów muzycznych autorstwa Marka Styczyńskiego (Karpaty Magiczne) zatytułowany "najstarsze i najnowsze instrumenty muzyczne od paleolitu do XX wieku"

Otwarcie bram godzina 19.30 w klubie studenckim "Pod Muzami" 25 Październik 2014. Wstęp 15 PLN.

Program III Kalisz Ambient Festiwal:

19.55- rozpoczęcie festiwalu
20.05- 20.30- Canis Arboris
20.40- 21.05- Synapsis
21.15- 21.45- Accomplice Affair
21.55- 23.15- pokaz instrumentów muzycznych autorstwa Marka
Styczyńskiego oraz występ Karpat Magicznych
23.25- 00.05- [haven]
00.15- 01.15- projekt Tańce Snu


Accomplice Affair


Projekt muzyczny Przemysława Rychlika powstał w 2005 r.
Porusza się w klimatach ambient, dark wave i psychodelicznego rocka.
Accomplice Affair występował na wielu festiwalach i koncertach u boku znanych projektów muzycznych, opublikował sześć albumów studyjnych "Act of Creation" (The Eastern Front 2006), "Jezioro Wspomnień" (My Hands Music 2007), "Samotny Horyzont" (My Hands Music 2009), "Cienie" (My Hands Music 2011). Ponadto ukazała się także angielska wersja płyty " Samotny Horyzont" wydana przez Black Pyramind Records w 2009 r.
Uzupełnieniem dyskografii są pojedyncze utwory, wydane na płytach kompilacyjnych "Still the same after years" (Mizantrophy Prod 2009), Marek Styczyński "CyberTotem Remix Project" (The Word Flag 2010) oraz Recykling Sound (Plankton 2010). Najnowsza płyta zatytułowana "The Zone of Silence" została wydana dzięki oficynie wydawniczej Zoharum Records i swoją premierę miała podczas Kalisz Ambient Festiwal II 26.10.2013.

https://www.facebook.com/AccompliceAffair?fref=ts
http://www.accompliceaffair.glt.pl/


Canis Arboris

Jednoosobowy projekt muzyczny, który w 2013 roku w naturalny sposób wyewoluował z zespołu dogs in trees. Za obie projekty odpowiedzialny jest Paweł Goździewicz. Jako Canis Arboris czerpie on inspiracje z zewnętrznego świata i nadaje im formę dźwiękowych eksperymentów. Elektroakustyczne i ambientowe kolaże powstają spontanicznie, konteksty rodzą nowe skojarzenia, a każdy dźwięk jest elementem komunikacji ze słuchaczem.

Instrumentarium Canis Arboris tworzą brzmienia elektroniczne, gitary, instrumenty etniczne oraz efekty wokalne. Całości dopełniają zbierane podczas podróży nagrania terenowe i fragmenty medialnych przekazów.

W kwietniu 2013 roku w formie elektronicznej ukazał się pierwszy album Canis Arboris "Elsewhen", w chwili obecnej gromadzone są materiały na kolejną płytę.

https://soundcloud.com/canis-arboris/canis-arboris-heart-of-the-bay



TAŃCE SNU (Dances Of The Dream)
India Czajkowska& Sebastian Madejski

w składzie:
India Czajkowska- vocal, piano, flet
Sebastian Madejski- syntezatory, psałterium
Adam Rozenman- perkusjonalia
Dominik Błacha- gitara

Dwa niekonwencjonalne głosy, męski i kobiecy w onirycznych pieśniach, improwizowanych opowieściach z udziałem syntezatorów, psałterium i fletu, gitary elektrycznej. Projekt dwójki muzyków z Warszawy, który powstał trzy lata temu, łączący ambientowe brzmienia elektroniczne i akustyczne. Tym razem zespół wystąpi w kwartecie,a zaproszeni goście to Adam Rozenman i Dominik Błacha. Pierwsza płyta zespołu ukaże się we wrześniu 2014 w wydawnictwie Zoharum. W jej nagraniu wzięli udział także- Paweł
Prochnowski (Kanada) i Daniel Zorzano (Meksyk) współpracujący z Tańcami Snu od roku.

BIO muzyków:

India Czajkowska
wokalistka, kompozytorka i pianistka. Tworzy na składy kameralne jak i porusza się w eksperymantalnych przestrzeniach z użyciem elektroniki. Komponuje muzykę filmową i teatralną. Współtworzy także projekty multimedialne, łączące elementy tańca, filmu i teatru ruchu.
Wydała solowy album Cosmospir (Hic Sunt Leones , Mediolan 2008). Obecnie koncertuje m.in. z projektem Trio Mermago (Obuh Records, 2010) , MERU, a także międzynarodowym kwartetem - ARTRANCE, oraz w duecie z Davidem Kollarem. Współpracuje m.in.z: Ensemble Elektra (The Book of Time, New York), Parallel Worlds (Grecja), Tadeuszem Sudnikiem, Alio Die. Najnowsza wydana płyta to Secretia (Zoharum) w duecie z Mirrorman'em, 2013.
wiecej:
www.indiaczajkowska.com

Sebastian Madejski
na co dzień lider warszawskiego zespołu ambientowo-progresywnego
Beltaine Improved. Autor piosenek i tekstów. Wokalista o niespotykanej skali głosu i multiinstrumentalista. Współpracuje m.in. z Władysławem Komendarkiem (Komendarek Duo), formacją Shen Zou (wchodzącą niebawem mocnym krokiem na rodzimy rynek),Wojciechem Konikiewiczem i Maciejem Cierlińskim.

www.beltaineimproved.pl
http://www.myspace.com/beltaine1

Adam Rozenman instrumenty perkusyjne: afro-kubańskie, brazylijskie i blisko-wschodnie.
W Izraelu współpracował z grupą perkusyjną Mikcav i Meirą Asher, w Niemczech z Brazylijskim gitarzystą Pedro da Silva i grupą Salsa Maraca. W Polsce grał w zespołach Zukunft, Ogrody Alamut, Konoba i w zespole Magdy Piskorczyk . Grywał także z Krzysztofem Ścierańskim, Mohamedem Rasoulli i innymi. Obecnie współtworzy zespół Stilo i Martin Simon Trio a także współpracuje z Izraelskim gitarzystą Dimą Gorelik.

fragmenty koncertu, klip:
https://www.facebook.com/photo.php?v=644793422244854&set=vb.643027732421423&type=2&theater

http://www.youtube.com/watch?v=xW2NyKn6WU4

http://www.youtube.com/watch?v=9a4y1wFOEdM&feature=endscreen&NR=1



[HAVEN]

Muzyka [haven] to eklektyczny miks trip hopu, muzyki tanecznej oraz industrialu. Projekt powstał w 2005 roku z inicjatywy Marcina Jarmulskiego. [haven] ma na swoim koncie sześć albumów, pięć wydanych na rodzimym rynku przez War Office Propaganda, Rage In Eden, Zoharum oraz jeden, wydany w prestiżowym, amerykańskim Tympanik Audio.

[haven] współpracował z wieloma muzykami min. Magdą Głocką (laureatką Nagrody Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda.), Michałem Brychcym (Mojomaat).

Projekt aktywnie koncertuje i miał okazję wystąpić na następujących festiwalach min: Moravian Industrial Festival (Ołomuniec), Electronic Music Festival (Dublin), Castle Party Festival (Bolków), Wrocław Industrial Festival, Industrial Festival (Mińsk) Intermediale Festival (Legnica), Animator Festival (Poznań), Festiwal Nauki i Sztuki (piwnice pod Toruniem, występ pod Radioteleskopem) oraz wielu prestiżowych miejscach min.: Teatr Modrzejewskiej w Legnicy, CSW Łaźnia w Gdańsku, Spazio Concept w
Mediolanie, Kościół Ewangelicki (Międzybórz)

Najnowszy album zatytułowany NOIR, jest owocem współpracy z wokalistką Ewą Wymysłowską, która stała się pełnoprawnym członkiem projektu.

Tematyka albumu skupia się wokół najbardziej dramatycznych aspektów relacji damsko- męskich. NOIR jest miejscem, w którym seks i pożądanie miesza się z odrzuceniem i cierpieniem.

Album można kupić oraz ściągnąć na następującej stronie:

http://havenproject.bandcamp.com/album/noir

Oficjalna strona duetu:

http://havennoir.com/



Synapsis

Projekt powstał w 2009 roku z inicjatywy Dawida Chrapli znanego z projektu Nojsens i Andrzeja Turziaka tworzącego projekty Multipoint Injector, Wulgata i Penemue. Z połączenia tych dwóch muzycznych "profili" powstała grupa osadzona mocno w stylistyce industrialnej z domieszką akcentów dark ambient i noise. Pierwsza płyta duetu ujrzała światło dzienne - metafora dosyć niefortunna, biorąc pod uwagę posępną, choć wypełnioną pokładami pulsującej, podskórnej energii zawartość. Tytułowa "Materia"
(wydawca Zoharum Rec) przejawia się w materiale dźwiękowym poprzez przestrzenne odgłosy huty "Andrzej" - brzęk metalu, pomruki maszyn, warkot pił i dochodzące z oddali dźwięki uderzeń zanurzono w gęstych, dark ambientowych zawiesinach, dopełnianych przez umiejscowioną nieco bardziej w tle, mniej lub bardziej hałaśliwą elektronikę.

Całość materiału, jak i poszczególne kompozycje charakteryzuje tutaj pewien stopień spójności, który scala każdy utwór "Materii" narzucając mu każdorazowo nową proporcję w wykorzystaniu poszczególnych środków wyrazu, co skutecznie wprowadza słuchacza w stan zbliżony do transu, przy równoczesnym zaciekawieniu poszczególnymi dźwiękami - wszystkie zaprezentowane przez Synapsis obrazy dźwiękowe stopniowo wybrzmiewają tylko po to, by po chwili rozpocząć całą zabawę od początku i ponownie
zahipnotyzować spragnionego kolejnych wrażeń odbiorcę.



Karpaty Magiczne / The Magic Carpathians

Karpaty Magiczne rozpoczęły działalność w 1998 roku jako autorski projekt Anny Nacher i Marka Styczyńskiego pod pełną nazwą: Zaginiona Przestrzeń Karpaty Magiczne / The Lost Space Magic Carpathians Project. W założeniu autorów miał on bazować na archaicznych tradycjach muzyki rytualnej z Karpat, a szczególnie na brzmieniu tradycyjnych instrumentów muzycznych i technikach wokalnych w nowych kontekstach muzyki eksperymentalnej, technologii cyfrowej i technik pogłębionego słuchania.
W centrum zainteresowania autorów projektu są także techniki pracy z dźwiękami otoczenia i badanie krajobrazu dźwiękowego.

Od 2001 roku autorzy projektu poszerzyli swoje zainteresowania o obszary morskie, co przyniosło serię płyt z brzmieniem Bałtyku i Morza Północnego, a także eksplorowanie głosów ssaków morskich. Ukoronowaniem tego etapu pracy było opracowanie płyty dla ASCOBANS agendy ONZ z siedzibą w Bonn, która zajmuje się ochroną ssaków morskich Europy.

Od 2008 roku duet autorski Nacher / Styczyński zwrócił się w kierunku tundry za kręgiem polarnym jako ostatniemu obszarowi dzikiej przyrody w Europie. Letnie i zimowe trekkingi na terenie Sapmi / Laponii przyniosły płyty z rejestracjami dźwięków otoczenia oraz kilka utworów odnoszących się do kultury Samów, jedynego rdzennego ludu Europy o 10. tysiącach lat historii na terenie Półwyspu Skandynawskiego praktykującego joik (najstarsza wokalna tradycja Europy) i tradycyjne formy religijności.

Archaiczna, źródłowa estetyka muzyki The Magic Carpathians jest obecnie modyfikowana poprzez autorskie manipulacje elektryczne / elektroniczne i elektroakustyczne współbrzmienia z instalacjami i analogowymi urządzeniami dźwiękowymi konstruowanymi przez muzyków i ich stałych współpracowników.

Muzyczna praca Anny Nacher i Marka Styczyńskiego jest konsekwentnie dokumentowana; dotąd na kilkudziesięciu płytach wydanych w Polsce, USA, Włoszech, Szwajcarii, UK, Niemczech i Szwecji.

Projekt podczas występu w Kaliszu będzie grał swój nowy program w nurcie własnej SYMBIOTIC MUSIC, a tytuł programu to: NOISE to SILENCE!
Występ poprzedzi bardzo ciekawy pokaz/prezentacja pt: "Najstarsze i najnowsze instrumenty muzyczne: od paleolitu do XX wieku"

Główne źródła aktualnych wiadomości o koncertach, nagraniach, publikacjach oraz zasobach muzycznych do bezpłatnego odsłuchiwania publikowane są na:
www.magiccarpathians.com