Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Therion, Sirenia. Strona: 1

Artykuł: Therion, Sirenia

Wysłany: 2007-07-20 01:19

To jest spełnienie moich marzeń! Płyta Theli to nie tylko mój ulubiony album Theriona, ale wogóle najbliższa memu sercu ze wszystkich, jakie słyszałam! I to koncert w Krakowie! Ja chyba śnię! ^^ Napewno będę!


AMO ERGO SUM / "najlepszy sposób na uniknięcie krytyki- nic nie robić i nic nie znaczyć" / "Every passing minute is another chance to turn it all around"


Wysłany: 2007-07-20 13:24

Cóż, będzie mnie to trochę kosztować, ale pewnie się stawię.


Rozmyślanie o śmierci - jest rozmyślaniem o wolności. -Jim Morrison


Wysłany: 2007-08-01 03:04

AbrimaaL (Matuzalem)
AbrimaaL
Posty: 360
Atro City Veschova

[quote:dcb2b9063e="Paskievicz"]

a właśnie kto teraz śpiewa za Chrisa ? bo ten słyszałem już swego głosu nie użycza[/quote:dcb2b9063e]

Christofer Johnsson dalej śpiewa, wprawdzie niewiele, bo niewiele wykonują z dawnego repertuaru, gdy Chris był głównym vokalistą, mam ich koncerty z 1998, 2004 i 2006 i Chris się odzywa w swoich partiach z Lepaca Kliffoth czy Theli. Chyba chodziło Ci o Piotra Wawrzeniuka, który już nie jest w zespole, a śpiewał dużo na Theli i trochę na Lemuria/Sirius B. To jest tak: na koncercie z 1998 jego partie śpiewała kobieta, a na nowszych obecny vokalista Mats Leven.


Chosen by death don't disagree.


Wysłany: 2007-08-01 10:27

No właśnie to Mats Leven odchodzi, a Chris juz dawno nie ryczy:]



Wysłany: 2007-08-01 14:26

AbrimaaL (Matuzalem)
AbrimaaL
Posty: 360
Atro City Veschova

[quote:3060ab3d35="NemesisDivlna"]No właśnie to Mats Leven odchodzi, a Chris juz dawno nie ryczy:][/quote:3060ab3d35]

Czytałem gdzieś że Mats odchodzi a jego miejsce ma zająć Tomas Vikström, znany m.in. z płyty Candlemass "Chapter VI", nie wiem, jak jest w 2007, ale na koncercie z 2006 Chris jeszcze śpiewał, wprawdzie nie growlem, tylko swoim zachrypniętym, zwierzęcym głosem. A jeśli w Krakowie mają zagrać całą "Theli". to Chris tam ma dużo do śpiewania.


Chosen by death don't disagree.


Wysłany: 2007-08-01 17:44

KrolowaSalamandra (Primogen)
KrolowaSalamandra
Posty: 110
Sucha Beskidzka/Kraków

kurna ja mam do kraka 40 km ale na koncert chyba nie pojadę.,....te pieprzone pieniądze....a bardzo ich lubię


"To see a World in a Grain of Sand And A Heaven in a Wild Flower, Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an Hour." , my master


Wysłany: 2007-08-01 17:46

[quote:ff7bda855e="AbrimaaL"][quote:ff7bda855e="NemesisDivlna"]No właśnie to Mats Leven odchodzi, a Chris juz dawno nie ryczy:][/quote:ff7bda855e]

Czytałem gdzieś że Mats odchodzi a jego miejsce ma zająć Tomas Vikström, znany m.in. z płyty Candlemass "Chapter VI", nie wiem, jak jest w 2007, ale na koncercie z 2006 Chris jeszcze śpiewał, wprawdzie nie growlem, tylko swoim zachrypniętym, zwierzęcym głosem. A jeśli w Krakowie mają zagrać całą "Theli". to Chris tam ma dużo do śpiewania.[/quote:ff7bda855e]

no nie wiem, jakis rok temu czylatam, ze nie chce wiecej 'spiewac' :) no i z tego co pamietam, teraz w lutym juz sie nie udzielał ;]



Wysłany: 2007-08-01 19:01

AbrimaaL (Matuzalem)
AbrimaaL
Posty: 360
Atro City Veschova

Pewnie dobrali taki repertuar, że nie grali utworów w których on śpiewa na płytach. Ale Theli to co innego, on tam dużo się wydzierał.


Chosen by death don't disagree.


Wysłany: 2007-08-01 19:49

ano wydzierał :] ale mimo wszytsko slyszalam ze rezygnuje.. moze ten nowy, ktorego zatrudnija sie nada :] ale przyznaje, matsa bedzie ciezko zastapic



Wysłany: 2007-08-01 23:48

[quote:10e64091d6="BarTolmai"][quote:10e64091d6="Morgana"]To jest spełnienie moich marzeń! Płyta Theli to nie tylko mój ulubiony album Theriona, ale wogóle najbliższa memu sercu ze wszystkich, jakie słyszałam! I to koncert w Krakowie! Ja chyba śnię! ^^ Napewno będę![/quote:10e64091d6]

Ty jestes z Kraka, wiec napewno nie raz bylas w "Studio" podobno to dosc maly lokal?[/quote:10e64091d6]

No wielkie to to nie jest, chociaż w Polsce w ogóle brakuje odpowiednich lokali na koncerty. Ale jeśli chodzi o Studio, to cóż, mam wrażenie, że przy następnym koncercie się rozleci zupełnie. Wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd!

Chris przecież się pojawia na koncertach i oby tak zostało... Mats ma odejść? Szkoda by było, lubiłam go... Ktoś ma jakieś potwierdzone informacje?


AMO ERGO SUM / "najlepszy sposób na uniknięcie krytyki- nic nie robić i nic nie znaczyć" / "Every passing minute is another chance to turn it all around"


Wysłany: 2007-08-03 23:13

[quote:8747f08f1e="Morgana"] Mats ma odejść? Szkoda by było, lubiłam go... Ktoś ma jakieś potwierdzone informacje?[/quote:8747f08f1e]


Z OFICJALNEJ STRONY :: "Hellfest was the last show with Mats Levén and now we will have a month vacation before the next era with Thomas Vikström starts."

mi tez szkoda



Wysłany: 2007-08-04 04:15

AbrimaaL (Matuzalem)
AbrimaaL
Posty: 360
Atro City Veschova

[quote:a0de376ae5="Morgana"]

Chris przecież się pojawia na koncertach i oby tak zostało... [/quote:a0de376ae5]

Przecież Chris jest założycielem zespołu, głównym gitarzystą i kompozytorem większości muzyki. Gdyby nie on, Therion by nie istniał.


Chosen by death don't disagree.


Wysłany: 2007-09-10 15:11

Będzie też okazja zobaczyć i usłyszeć Schwadorfa. The Vision Bleak - również będą obecni.


Certa amittimus, cum incerta petimus.


Wysłany: 2007-09-14 21:50

Ano Therion bez Matsa będzie troche inny..Niemniej jednak, Thomas Vikstrom spisał się ponoć niezle na Wacken , więc nie ma co rozpaczać Bilety już kupiłem ,więc tylko teraz czekać na magiczną datę 13.12 :)
A co do pojawiana się Chrisa na koncertach, to gdyby on się nie pojawiał na nich, to innych by również nie było chociaż, możliwe że Therion przeżyje Chrisa <w sensie muzycznym> choć wątpie



Wysłany: 2007-09-14 22:47

AbrimaaL (Matuzalem)
AbrimaaL
Posty: 360
Atro City Veschova

Kto wie, czy projekty takie jak Therion, Lacrimosa czy Apocalyptica nie będą istnieć po smierci zespołu, albo na starość taki Chris będzie siedział w domu i komponował, a "firma" pod nazwą Therion znajdzie muzyków i zorganizuje trasy koncertowe. Albo też wybuduje ktoś Therion Philharmony i tam przez następne wieki wykonywane będą ich utwory. Ciekawa przyszłość symfonicznego rocka.


Chosen by death don't disagree.


Wysłany: 2007-11-07 15:40

I wiemy już , że Sirenia nie zagra z Therionem..Szkoda mi Sirenii, gdyż już się nastawiłem na ich występ :cry:
co prawda, scena ma być znacznie lepsza, i Chrisofer mówił coś o niespodziankach, jednak to chyba nie zrekompensuje braku Sirenii..Chociaż kto wie I oby to była ostatnia taka 'niespodzianka' przed koncertem



Wysłany: 2007-11-07 22:14

a wiadomo czy bedzie jakis inny support??



Wysłany: 2007-11-12 19:34

[quote:de2f3426a1="NemesisDivlna"]a wiadomo czy bedzie jakis inny support??[/quote:de2f3426a1]

[b:de2f3426a1]The Vision Bleak[/b:de2f3426a1] zaprezentuje się publiczności w półgodzinnym secie koncertowym, a następnie na scenie pojawi się główna gwiazda Therion, którego koncert potrwa ponad dwie godziny.[b:de2f3426a1][/b:de2f3426a1]


I'm a sect of mine so my mind is my church.


Wysłany: 2007-12-10 23:30

ejjj nooo, wy też nie możecie sie doczeekaaćć???? :D



Wysłany: 2007-12-14 02:32

Było wspaniale! Spodziewałam się świetnego koncertu, ale to przeszło moje najśmielsze oczekiwania! Czekało mnie parę miłych "bonusów", poczułam się... wyróżniona. Przez wokalistę... Ale może nie będę opowiadać. :oops: W każdym razie dobór utworów, show, kontakt z publicznością, aranżacja, przekaz emocjonalny i parę niespodzianek... Nawet się cieszę, że Sirenia nie zagrała, choć na to liczyłam. Ale za to Therion grał dłużej i wynagrdził (przynajmniej mi) brak jednego z supportów z nadwiązką. Ach... Wciąż jeszcze żyją we mnie te żywe wspomnienia, a było sporo wrażeń... No i mam pamiątki. ^^


AMO ERGO SUM / "najlepszy sposób na uniknięcie krytyki- nic nie robić i nic nie znaczyć" / "Every passing minute is another chance to turn it all around"


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło