Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Konferenca naukowa o Depeche Mode w Toruniu. Strona: 1

Artykuł: Konferenca naukowa o Depeche Mode w Toruniu

Konferenca naukowa o Depeche Mode w Toruniu Wysłany: 2011-02-17 14:50 Zmieniony: 2011-02-17 15:02

Pomysł ciekawy i to nie tylko dla osób lubiących Depeche Mode, ale także dla ludzi interesujących się muzyką w ogóle.


Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego ...


Wysłany: 2011-02-17 15:16 Zmieniony: 2011-02-17 15:20

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

No, ja nie znoszę Depeche Mode, ale pomysł popieram za zwrócenie uwagi na kulturotwórczą rolę muzyki, tej która zwykle jest nieco w cieniu.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2011-02-17 23:58

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

oby nie było to sztuczne dorabianie ideologii...


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2011-02-18 10:37

bardzo zacieśnili temetykę do jednego zespołu... fakt ma wielu fanów, ale nie wiem czy to nie nazbyt przesadystyczne

wątpię żeby zupełnie obyło się bez ideologii
bez ideologii nuda jest


Co masz zrobić dzisiaj zrób jutro !! ------------------------------------------------- Ps. Jako, że koleżanka z oburzeniem stwierdziła że mój światopogląd jest odrażający i rodem ze średniowiecza myślę że będę tu pasował :P


Wysłany: 2011-02-18 12:15 Zmieniony: 2011-02-18 12:15

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

W sumie to mało się orientuję w temacie kapeli, ale nie wiem czy poza Depeche Mode istnieje/istniała jakaś inna kapela, która stworzyła wokół siebie coś w rodzaju osobnej subkultury, nawet nazwa "depeszowcy" pochodzi od zespołu. Może niezbyt liczna, ale jednak chyba dość odrębna.

Coś jak Harleyowcy tylko w innym środowisku.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2011-02-18 12:56

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

akurat "depeszowcy" to w Polsce ewenement na skalę co najmniej europejską - akurat u nas bardzo się ta "subkultura" przyjęła, nie wiedzieć czemu w sumie


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło