Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Aborcja. Strona: 16

Wysłany: 2008-12-17 13:07

BehemotKot (Bicz)
BehemotKot
Posty: 32
głowa Wolanda

Skoro mówisz, że w podziemiu są tandetne warunki, ludzie się w końcu na tym poznają i dadzą na luz.
Z resztą, im większa liczba ludzi nauczy się doceniać ludzkie życie tym mniejsza będzie potrzeba aborcji :wink:


Dobry Kot - martwy Kot


Wysłany: 2008-12-17 15:30

Behemocie, tak szczerze to nie sądzę z braku innej możliwości zdesperowane dziewczyny dadzą sobie wyskrobać płód nawet szydełkiem.

Co do reszty ja jestem za.
Moja koleżanka popełniła samobójstwo przez ciążę, a właściwie przez brak możliwości jej usunięcia i to bynajmniej nie był typ machającej tyłkiem na prawo i lewo dziwki, która za metodę antykoncepcji uznawałaby szklankę wody. Nawet pigułki potrafią zawieść człowieka. Nie uważam tego za brak odpowiedzialności, seks potrzeba jak każda inna i nie można się wstrzymywać (bo zaraz ruszą się ludzie i napiszą: bla bla to po co zaczynała, bla bla mogła pomyśleć). No i właśnie pomyślała zabezpieczając się czym się tylko dało, ale wpadła. Nie miała kasy na wyskrobanie i dzisiaj już jej nie ma.

Własnie przez wzgląd na tego typu tragedie jestem za aborcją. Gdyby była legalna tak jak pisała LadyWitch mniej kobiet byłoby po niej bezpłodnych, chorych, czy traciło życie. I tyle ode mnie, żadne pseudofilozoficzne pierdzenia mojego zdania na ten temat nie zmienią.


:)


Wysłany: 2008-12-17 15:58

poza tym, panowie, bierzcie pod uwagę również fakt, że panie decydujące się na zabieg mogą mieć nieco inny system moralny, niż wy? czujecie się na siłach podejmować decyzję za wszystkie kobiety? jesteście upoważnieni do wpajania im swoich przekonań, które dla sporego odsetku z nich nic nie znaczą?
ja jestem zdania, że płód to nowy człowiek i nie poddałabym się zabiegowi [jak już kilkukrotnie pisałam], ale nic mnie nie upoważnia do decydowania za wszystkie kobiety w kraju.

przeciwnikami aborcji są w największym chyba stopniu środowiska katolickie. dlaczego wszyscy mamy się podporządkowywać akurat tej religii? bo jest w większości? dlaczego inne religie nie mają tu nic do powiedzenia? skoro już kierujemy się nakazami i zakazami religijnymi, nie zamykajmy się w jednym wyznaniu! zabrońmy np. przetaczania krwi, jak to jest u świadków jehowy.
albo podczas ustanawiania praw bierzemy pod uwagę wszystkie wyznania występujące w kraju, albo żadne.


life * is a state * of mind


Wysłany: 2008-12-17 16:51

Asassello (Bicz)
Asassello
Posty: 17
głowa Wolanda

[quote:b805fd0acd="Amneris"]
...Nawet pigułki potrafią zawieść człowieka...
...No i właśnie pomyślała zabezpieczając się czym się tylko dało, ale wpadła. Nie miała kasy na wyskrobanie i dzisiaj już jej nie ma.[/quote:b805fd0acd]
Ktoś się ruszył ale nie człowiek :twisted:
Pigułki są na tyle fajnym środkiem, że można ich używać razem z innymi np. gumką :wink:
Szansa zajścia w ciąże przy użyciu prezerwatywy to ok 1% (gówno potrafi pęknąć), statystyka pigułek jest troszkę wyższa. Używając tych dwóch metod na raz (tak na wszelki wypadek), praktycznie eliminuje możliwość ciąży.
LadyWitch napisała wcześniej, że prawdopodobieństwo zajścia przez kobietę w ciążę bez zabezpieczeń wynosi ok 25%. Wspominała także, że działanie pigułki można zniwelować poprzez niektóre leki. Odwołując się do historii Twojej tragicznie zmarłej koleżanki i do ww statystyk, wnioskuję:
a) używała tabletki, której działanie zostało zobojętnione;
b) jej partnerowi pękła guma;
c) kłamała, że się zabezpiecza aby mieć usprawiedliwienie dla swoich czynów.
Nie jestem sędziom żeby szafować wyrokami. Nie oceniam tej dziewczyny bo nie mam do tego prawa.
Ale wniosek nasuwa się sam. Edukacja w tym zakresie obejmuje nie tylko płeć piękną lecz także mężczyzn
[quote:b805fd0acd="LadyWitch"]
poza tym, panowie, bierzcie pod uwagę również fakt, że panie decydujące się na zabieg mogą mieć nieco inny system moralny, niż wy? czujecie się na siłach podejmować decyzję za wszystkie kobiety? jesteście upoważnieni do wpajania im swoich przekonań, które dla sporego odsetku z nich nic nie znaczą?[/quote:b805fd0acd]
Nikt nikomu niczego nie wpaja :wink:
Ciąża nie jest wynikiem działań tylko kobiety. Facet też ma w tym swój udział. Skoro dla sporego odsetku kobiet, przekonanie że nienarodzonemu dziecku, które już obcuje pośrednio poprzez matkę ze światem, można odebrać życie wydaje się chory i nienormalny to co w takim razie kobiety, których przykład podałaś, cenią jako największą wartość??
[quote:b805fd0acd="LadyWitch"]
przeciwnikami aborcji są w największym chyba stopniu środowiska katolickie. dlaczego wszyscy mamy się podporządkowywać akurat tej religii? bo jest w większości? dlaczego inne religie nie mają tu nic do powiedzenia? skoro już kierujemy się nakazami i zakazami religijnymi, nie zamykajmy się w jednym wyznaniu! zabrońmy np. przetaczania krwi, jak to jest u świadków jehowy.
albo podczas ustanawiania praw bierzemy pod uwagę wszystkie wyznania występujące w kraju, albo żadne.[/quote:b805fd0acd]
Ja występuje jako zło wcielone, a mimo to jestem bardziej ludzki niż niektórzy ludzie! :twisted:
Co do religii, spróbuj jechać do krajów bliskiego wschodu i wspomnieć, że chcesz poddać się aborcji to zobaczysz co z tobą zrobią :wink:
Tu nie chodzi o religię (patrz powyżej) tylko o prawo do życia, które obowiązuje w każdej religii (i nie tylko w religii), co oznacza że jest uniwersalne. :twisted:


Contra vim Mortis non est Medicament...


Wysłany: 2008-12-17 17:11

[quote:c6bbf9f79e]Szansa zajścia w ciąże przy użyciu prezerwatywy to ok 1% (gówno potrafi pęknąć)[/quote:c6bbf9f79e]

Z tego co czytałam to i nawet 10-15%. Prezerwatywa to tak na dobrą sprawę żadne zabezpieczenie jeśli stosuje się ją samą.


:)


Wysłany: 2008-12-17 17:11

[quote:1e32aed400="Asassello"]Co do religii, spróbuj jechać do krajów bliskiego wschodu i wspomnieć, że chcesz poddać się aborcji to zobaczysz co z tobą zrobią :wink:[/quote:1e32aed400]
ja jedynie sugeruję, że kwestie religijne powinno się w tej sprawie odsunąć na bok. i tyczy się to KAŻDEJ religii.


life * is a state * of mind


Wysłany: 2008-12-17 18:59

ja uważam że powinno być to legalne!!! nie dla każdego kto sobie pójdzie ale jeśli ma jakieś argumenty typu albo gwałt albo przemoc w rodzinie czy coś jak to wcześniej ktoś pisał to ok. Lepiej to niż żeby dziecko miało skreślone życie w takiej rodzinie. Dla mnie o wiele gorsze jest też to że 5 latek siedzi w domu dziecka i wpaja sobie że nikt go nie chce niż jak ma tego bólu nie doświadczyć. Zresztą właśnie jak możecie decydować za innych człowiek się rodzi z własnym sumieniem i jest odpowiedzialny za to co robi! Jedna moja sąsiadka pozbyła się troje dzieci i zawsze miała jak,a do majętnych nie należy więc??? jeśli ktoś chce droga zawsze jest.



Wysłany: 2008-12-17 19:07

Też miałam koleżankę która zaszła i to przez własną nieodpowiedzialność w końcu po czasie przyznała się facetowi, że jest w ciąży (on myślał że bierze jakieś pigułki) i jeszcze jej mamusia z jego mamusią dała na zabieg i co jak ktoś chce to może takich ludzi jest bardzo wiele. Dziewczyna według mnie trochę chora bo jeszcze to dziecko winiła za wszystko ale... się go pozbyła. Trochę ją to zmieniło ale odpowiedzialności nie nauczyło. To jest dla mnie strasznie nieodpowiedzialne i okrutne. Ale być może gdyby takie zabiegi były legalne to właśnie nie działy by się takie rzeczy? Byłyby one wykonywane w ekstremalnych sytuacjach a nie dla zabawy przez "lekarza" który zrobi wszystko dla mamony?



Wysłany: 2008-12-17 19:35

BehemotKot (Bicz)
BehemotKot
Posty: 32
głowa Wolanda

[quote:eb1bf0a023="Blood_Tear"]
ja uważam że powinno być to legalne!!! nie dla każdego kto sobie pójdzie ale jeśli ma jakieś argumenty typu albo gwałt albo przemoc w rodzinie czy coś jak to wcześniej ktoś pisał to ok. Lepiej to niż żeby dziecko miało skreślone życie w takiej rodzinie. Dla mnie o wiele gorsze jest też to że 5 latek siedzi w domu dziecka i wpaja sobie że nikt go nie chce niż jak ma tego bólu nie doświadczyć.[/quote:eb1bf0a023]
Staraj się edytować posty bo łatwiej ogarnąć wtedy wszystko :wink:
Spoko a czy ów pięciolatek zawsze będzie pięciolatkiem, czy może dorosnąć i być szczęśliwym??
To samo tyczy się nienarodzonych dzieci. Odbierając im życie przekreśla się w ten sposób ich szanse na szczęście.
[quote:eb1bf0a023="Blood_Tear"]
Zresztą właśnie jak możecie decydować za innych człowiek się rodzi z własnym sumieniem i jest odpowiedzialny za to co robi! Jedna moja sąsiadka pozbyła się troje dzieci i zawsze miała jak,a do majętnych nie należy więc??? jeśli ktoś chce droga zawsze jest.[/quote:eb1bf0a023]
Skoro twierdzisz, że każdy rodzi się z własnym sumieniem (chociaż jak dla mnie sumienie się kształtuje później) To jakie ma prawo Twoja sąsiadka do stanowienia o czyimś życiu? Jest bogiem? Matką, której zadaniem jest opieka i kształtowanie dziecka?? Na pewno żadną z tych rzeczy :twisted:
[quote:eb1bf0a023="Blood_Tear"]
Też miałam koleżankę która zaszła i to przez własną nieodpowiedzialność w końcu po czasie przyznała się facetowi, że jest w ciąży (on myślał że bierze jakieś pigułki) i jeszcze jej mamusia z jego mamusią dała na zabieg i co jak ktoś chce to może takich ludzi jest bardzo wiele. Dziewczyna według mnie trochę chora bo jeszcze to dziecko winiła za wszystko ale... się go pozbyła. Trochę ją to zmieniło ale odpowiedzialności nie nauczyło. To jest dla mnie strasznie nieodpowiedzialne i okrutne. Ale być może gdyby takie zabiegi były legalne to właśnie nie działy by się takie rzeczy? Byłyby one wykonywane w ekstremalnych sytuacjach a nie dla zabawy przez "lekarza" który zrobi wszystko dla mamony?[/quote:eb1bf0a023]
Tu potwierdzasz moją obserwację, że zarówno Twoja sąsiadka jak i eks-przyjaciółka, korzystały z seksu WYŁĄCZNIE dla przyjemności, co wcale nie jest jego głównym celem. Zamiast aborcji, jak wspomniał wcześniej Pan powinno zakazać tak pustym istotom rozmnażać się :twisted:


Dobry Kot - martwy Kot


Wysłany: 2008-12-17 21:19

[quote:fbd54a9b15="Blood_Tear"]ja uważam że powinno być to legalne!!! nie dla każdego kto sobie pójdzie ale jeśli ma jakieś argumenty typu albo gwałt[/quote:fbd54a9b15]
to JEST legalne dla 'argumentów typu gwałt'.
choć czytałam kiedyś artykuł mówiący o dziewczynie, która zdecydowała się w polsce na poddanie się aborcji w wyniku gwałtu. i jak to wyglądało? ciągłe pielgrzymki ludzi, którzy chcieli odwieźć ją od takiej decyzji, ksiądz wiecznie wystający przy jej łóżku i usiłujący ją 'nawracać', czy wręcz utrudnianie przeprowadzenia zabiegu. ech, słów szkoda...


life * is a state * of mind


Wysłany: 2008-12-18 09:14

Także śledziłem tą sprawę i wydała mi się żenująca. Ale gwałty wcale nie przemawiają za aborcją. Przemawiają za tym aby ograniczyć ich liczbę, przez eliminację gwałcicieli ze społeczeństwa. Sposób w jaki otoczenie ww dziewczyny chciało ją odwieść od aborcji był niewłaściwy. Cała ta sprawa śmierdziała gdyż do końca nie było wiadomo, czy owa nastolatka została w ogóle zgwałcona.
Chodzi o to aby ukazać kobiecie wartość nienarodzonego życia, ale jednak życia. Robienie tego jak ksiądz proboszcz i jego świta w przypadku tej małolaty jest niewłaściwe.


Dum Deus calculat, mundus fit.


Wysłany: 2008-12-18 10:41

zdecydowanie zabiegi te powinny byc nielegalne, czy nie wystarczy zobaczyc na czym polegaja? w dzisiejszych czasach wszystko jest zbyt latwo dostepne. moze zanim podejmie sie decyzje o usunieciu powinno sie obejrzec filmik z zabiegu, tez latwo dostepny. moze przede wszystkim powinno sie najpierw pomyslec o konsekwencjach jakie moze niesc wspolzycie, to chyba nie trdne a jednak jestesmy przedstawicielami najbardziej bezmyslnego i okrutnego gatunku.



Wysłany: 2008-12-18 10:58

Asassello (Bicz)
Asassello
Posty: 17
głowa Wolanda

Widziałem taki filmik :twisted:
Takiemu zabiegowi poddałbym wielu "dorosłych" osobników.


Contra vim Mortis non est Medicament...


Wysłany: 2008-12-18 19:29

[quote:ee93e573c2="Woland"]Ale gwałty wcale nie przemawiają za aborcją. [/quote:ee93e573c2]
oczywiście, nie przemawiają, ale przyzwolenie na zabieg jest w tym przypadku konieczne. chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości...?


life * is a state * of mind


Wysłany: 2008-12-18 20:15

wiem że są legalne dla argumentów typu gwałt ale cała otoczka, sprawdzanie tego czy to był gwałt często i tak polegają na udowodnieniu że dana osoba zgwałcona nie była i pewnie w większości przypadków taka dziewczyna/kobieta nie dość że zostanie zraniona to jeszcze upokorzona przez innych ludzi.


Co do tych dzieci ale takie dziecko z domu dziecka często ma już zniszczoną psychikę a to straszne widzieć takich smutnych malców...

A sąsiadka i kumpela nie uważam że są Bogami raczej są dla mnie chorymi nieodpowiedzialnymi ludźmi którzy sami nie zasłużyli na życie jeśli bawią się życiem innych i nic to dla nich nie znaczy a wręcz przeciwnie jeszcze się tym chwalą:/ ale nie wszyscy są tacy. Niektórzy podchodzą do seksu jak do zabawy ale jeszcze do wcześniejszej gadaniny o pigułkach i prezerwatywach każdy jest człowiekiem i każdy ma prawo popełnić błąd taka natura

I ostatnie może i sumienie kształtuje się później ale chodziło mi o to że każdy je ma przynajmniej zdrowy myślący człowiek, a gwałciciele są według mnie nie do końca normalni psych. jeśli ktoś świadomie rani drugiego człowieka nie jest normalny.



Wysłany: 2008-12-18 20:16

a taki filmik powinno się pokazywać każdemu kto chciałby się tego poddać



Wysłany: 2008-12-18 20:19

[quote:fd1c7518c0="gilewska"]zdecydowanie zabiegi te powinny byc nielegalne, czy nie wystarczy zobaczyc na czym polegaja? w dzisiejszych czasach wszystko jest zbyt latwo dostepne. moze zanim podejmie sie decyzje o usunieciu powinno sie obejrzec filmik z zabiegu, tez latwo dostepny. moze przede wszystkim powinno sie najpierw pomyslec o konsekwencjach jakie moze niesc wspolzycie, to chyba nie trdne a jednak jestesmy przedstawicielami najbardziej bezmyslnego i okrutnego gatunku.[/quote:fd1c7518c0]
zgadzam się. nic do dodania. myśleć, nie - zabijać.


"wybrednie w różach wymarzając kolor czarny"


Wysłany: 2008-12-18 20:26

oczywiście, że nie wyobrażałabym sobie nosić dziecka takiego człowieka.. :?


wódka jest bardzo niedobra, zwłaszcza niedobra wódka...


Wysłany: 2009-05-11 11:45

Wampgirl (Anciliae)
Wampgirl
Posty: 2003
Kraina Dreszczowców :Kraków

http://interia360.pl/artykul/urodzona-w-trakcie-aborcji,21296
Ciekawe jak bardzo ta uratowana kobieta musi nienawidzić swoją matkę.


"I lived the life of a drifter waiting for the day/ When I'd take your hand and sing you songs/ And may be you would say/ Come lay with me and love me/ And I would surely stay." "A ty z tej próżni czemu drwisz, kiedy ta próżnia nie drwi z ciebi


Wysłany: 2009-05-11 13:13

Wampgirl (Anciliae)
Wampgirl
Posty: 2003
Kraina Dreszczowców :Kraków

Mimo wszystko wstrzymałabym się z ubliżaniem jej.


"I lived the life of a drifter waiting for the day/ When I'd take your hand and sing you songs/ And may be you would say/ Come lay with me and love me/ And I would surely stay." "A ty z tej próżni czemu drwisz, kiedy ta próżnia nie drwi z ciebi


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło