Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Phlebotomized - Immense Intense Suspense. Strona: 1

Artykuł: Phlebotomized - Immense Intense Suspense

Phlebotomized - Immense Intense Suspense Wysłany: 2009-12-08 10:16

sezmoth (Bicz)
sezmoth
Posty: 4
Marienburgh

Niestety, nie zgadzam się z autorem, który najwidoczniej nie czuje takich klimatów. Zapewne w porównaniu z Dream Theater, poziom instrumentalny Phlebotomized wypada nędznie, ale chyba nie o takie zestawienia chodzi.

Nastolatem jeszcze będąc, przy pierwszym kontakcie z zespołem (demo "Devoted to God"), prawie zesr... się ze strachu, mimo że rożnych defów i bleków już się wtedy słuchało. A to z powodu nieludzkiego growlu (co z tego, jeśli podrasowanego elektronicznie), złowieszczych wejść klawiszy i ogólnie nisamowitej atmosfery, którą tworzyły te niewiele wtedy starsze ode mnie chłopaki.

Dodam jeszcze, że inspirację z Phlebo czerpał U.Reck, klawiszowiec i główny kompozytor nieodżałowanego Lux Occulta: http://luxocculta.rockmetal.art.pl/responsibles/ureck.html

W odróznieniu od recenzenta, ja polecam ten zespół każdemu, kto ceni nieszablonowy metal i przerażająco-niepokojący klimat ze szczyptą melancholii. Polecam zacząć tę podróż od poprzedzających album EPek "In Search of Tranquility" oraz "Preach Eternal Gospels".

A niedowiarkom dedykuję recki z Metal Archives
http://www.metal-archives.com/index.php?PHPSESSID=e85058f406006bfcf2c753db66f9f842 - myślę, że te opinie nie wymagają komentarza.

sezmoth


to define is to limit


Wysłany: 2009-12-08 18:43

Ja tez nie narzekam na IMMENSE...,zdecydowanie klimat tutaj jest ponad techniką,mi to przypomina greckie granie z tamtego okresu z MACABRE SUNSETS,no oprócz tych skrzypiec oczywiscie



Wysłany: 2009-12-08 18:50

W ogóle mi nie lezy ich granie ok - muzyka, jak muzyka - rzecz gustu, ale słabego brzmienia juz tłumaczyć nie bede.


.


Wysłany: 2009-12-09 20:01

A nie znam SKYKONTAKT i ciezko bedzie CELLARze po Twojej zachecie sie do tego zabrac hehe. :wink:



Wysłany: 2009-12-15 11:08

sezmoth (Bicz)
sezmoth
Posty: 4
Marienburgh

[quote:b9faf76be9="DEMONEMOON"]A nie znam SKYKONTAKT i ciezko bedzie CELLARze po Twojej zachecie sie do tego zabrac hehe. :wink:[/quote:b9faf76be9]

SKYCONTACT to już całkiem inna baja - nowy wokalista, złagodzone brzmienie kontrowersyjna elektronika. Nijak sie ma do "Immense...", który jest zamknięciem podziemnego i mrocznego okresu ich twórczości.


to define is to limit


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło