Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Nightwish. Strona: last

Artykuł: Nightwish

Wysłany: 2006-06-15 17:02

Nightwish hmm coż tu napisać. Podoba mi się brzmienie tej kapelki. Szkoda, że wyrzucili Tarję trudno będzie im znaleźć kogoś na jej miejsce. No i czekam na kolejny koncercik w Polsce


Uśmiechnij się :D:D:D


Wysłany: 2006-06-15 21:21

dymek (Bicz)
dymek
Posty: 270
Ludomy (tudzież Poznań)

Ogólnie jestem ciekaw jak potoczą się kariery Tarji (solowa) i Nightwish`a (bez Tarji). To już nie będzie to samo :?
Ale... poczekamy- zobaczymy.


[img:c20ec57fc2]http://images21.fotosik.pl/277/bb0cde48e364092a.jpg[/img:c20ec57fc2]


Wysłany: 2006-09-03 00:49

kulkuri (Bicz)
kulkuri
Posty: 31
Poznań / Koszalin

Może lepiej - wszak Tarja strasznie fałszuje śpiewając na żywo :twisted:


don't worry but memento mori


Wysłany: 2006-09-03 21:04

Jaki to jest tak w ogóle gatunek ten cały najtłisz :?: :roll:


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2006-09-04 10:13

kulkuri (Bicz)
kulkuri
Posty: 31
Poznań / Koszalin

ja już czytałem, że:
folk metal - szczegolnie ludowy jest klasyczny śpiew 8O
heavy gothic :?:
metal progresywny :!:


don't worry but memento mori


Wysłany: 2006-09-17 15:47

a ja za nightwishem az tak nie przepadam... kilka kawałków ciekawych...ale siedzieć i wałkować non stop...nie ma bata


...I forgot to remember to forget... /johnny cash


Wysłany: 2006-09-19 22:10

lili (Bicz)
lili
Posty: 471
kristiansand

Nightwish to chyba najgorsza z fińskich kapel :roll: czyli jak dla mnie na tym samym poziomie co Him :roll:


między fiordami a fieldami


Wysłany: 2006-09-20 10:28

Nie no, nie powiem, bo Emppu Vuorinen, ma swoj styl gry. Jeszcze "Oceanborn" i 'ishmaster" byly ok, ale te nowe symfoniczne wcielenie to komercha A Nightwishowi do metalu progresywnego .... jeszcze z 10 lat ćwiczeń w garażu :lol:


.


Wysłany: 2006-12-09 12:21

[quote:e4cc814925="Xymox"]nightwish to najlepsza z fińskich kapel[/quote:e4cc814925]

Bo jedyna, którą znasz?
Najlepsze było Sentenced. Kropka. :twisted:



Wysłany: 2006-12-12 12:16 Zmieniony: 2010-02-21 23:06

[quote:dd5c9ef77c="uvekolarz"]nightwish to najlepsza z fińskich kapel[/quote:dd5c9ef77c]

Bo jedyna, którą znasz?
Najlepsze było Sentenced. Kropka. :twisted:[/quote:dd5c9ef77c]

wypraszam sobie!!!! byłbyś zaskoczony tym ile znam fińskich kapel!!! zastanawiam się z czego wysnułeś takie stwierdzenie ze znam tylko tą??? znamy sie???? rozmawialismy kiedys na ten temat???? niektórzy ludzie są delikatnie mówiac dziwni... nie znają kogoś w ogóle (spotykamy się na forum po raz pierwszy) a takie ciekawe rzeczy potrafią o nim powiedziec... to powiedz jeszcze jak mam na nazwisko skoro tak wszystko o mnie wiesz!!!! trzeba się trochę zastanowić zanim się takie rzeczy o kimś pisze


"Niech Mrok bedzie z Wami"


Wysłany: 2006-12-19 12:13

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

Spoko, nie denerwuj się :lol:
Choć najlepszą obroną są konstruktywne argumenty :]


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Re: ave Wysłany: 2008-03-22 21:14

Praktycznie słucham Nightiwisha od początku ale odkąd Tarja odeszła to już nie jest to samo


A kto umarł ten nie żyje


Wysłany: 2008-06-04 16:14

Vammp (Diabolista)
Vammp
Posty: 843
Wszedzie i nigdzie

Nightwish, jest moim ulubionym zesplem, bardzo mi sie podoba.


Czasami warto uciec od zycia...


Wysłany: 2008-06-05 08:57

Beta666 (Bicz)
Beta666
Posty: 118
raczej Łódź

mi si epodobal ten stary z Tarja a bez niej to nie to samo.Muza nadal jak najbardzie swietna ale wokal niestety psuje caly koncowy efekt


Nie po to umiem mówić,żeby siedzieć cicho :P


Wysłany: 2008-06-05 19:46

AngelOfDeath (Bicz)
AngelOfDeath
Posty: 162
gdzieś w Gnieznie

Nightwish bez Tarji to już nie to samo. Przesłuchałam nową płytę z czystego sentymentu dla tego zespołu jednak się zawiodłam na niej. Zalatuje komercją :D :D :D


Odważni nie żyją długo, ale tchórzliwi nie żyją wcale..


Wysłany: 2008-06-09 12:35

Vammp (Diabolista)
Vammp
Posty: 843
Wszedzie i nigdzie

Macie swieta racje Nightwish bez Tarij to juz nie to samo :evil:


Czasami warto uciec od zycia...


Wysłany: 2009-02-10 22:04

Viljar (Bicz)
Viljar
Posty: 141
Gdańsk Oliwa

Dla mnie Nightwish to absolutny numer jeden na świecie; no, może obok Inkubus Sukkubus. A piosenkę Ghost Love Score uważam za szczytowe osiągnięcie sztuki muzycznej. Stworzenie lepszej piosenki IMO przekracza możliwości śmiertelników 8)

Ale bez Tarji to już nie to, zgadzam się z Wami całkowicie. Muzyka niby znajoma, ale jakaś łatwa do pomylenia z innymi zespołami.



Wysłany: 2009-02-10 22:37

ravenheart99 (Diabolista)
ravenheart99
Posty: 1382
Kotlina Kłodzka/Wrocław

Z Tarja czy bez niej, Nightwish to jeden z moich ulubionych zespołów. Poza tym, Tarja świetnie radzi sobie solo (kto słyszał "My Winter Storm" wie o czym mowa :P ), zresztą nie każdemu Nightwish może się podobać i szczerze mówiac to dobrze, bo gdyby podobał się każdemu i każdy pisał na jego cześc hymny pochwalne to coś by było chyba nie tak... :P w końcu po to jest forum żeby każdy powiedział co o danym temacie myśli :)


Muminki Cię widzą, Muminki Cię śledzą, Muminki Cię dorwą, zabiją i zjedzą


Wysłany: 2009-05-02 08:57

Dzięki ej kapeli jakieś 6 lat temu mój gust muzyczny obrócił się o 180 stopni, dlatego pozostanie dla mnie zawsze wyjątkowa i nic tego nie zmieni... oczywiście z Tarią to było coś, z nowej płyty zaś odpowiadają mi tylko piosenki z wokalem Marco.



Wysłany: 2009-05-02 09:24

Nie mogłem zabrac głosu w tej dyskusji. Ja jestem z tym zespolem od 1 plyty. Mialem kiedys to szczescie ze sluchalem rozglosni harceskiej ktorej juz nie ma
Tam to wlasnie po raz 1 usluyszalem kawalek z jedynki Elvenpath o ile pamietam. Dla mnie to bylo cos nowego w muzie. Fajne klawisze gitarka nawet nawet no i wokal Tarji. Opinie sa jak dziury wiadomo w czym - kazdy ma swoja. Mnie sie od razu spodobalo. Owszem nie slucham Nightwisha tak czestop jak kiedys ale jestem zdecydowanie na TAK. A Tarja odeszla ze wzgledu na kase Szkoda ale mowi sie trudno.
Fajnie sie slucha Nightwisha jadac autem :)


If i can`t be my own i feel better dead.


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło